Sprūdžs norūpējies, ka apzināti sanaido Latgali ar VARAM

"Redzot, cik daudzviet aktīvi tiek izmantots maldinoši pārtulkotais "Dienas Bizness" publikācijas nosaukums: "Sprūdžs: latgalieši pieraduši pie valsts naudas un pamazām degradējas", ir pamats domāt, ka VARAM un Latgali mēģina apzināti sanaidot," norāda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, atgādinot, ka "Dienas Bizness" ir patvaļīgi interpretējis un kļūdaini tulkojis viņa teikto intervijā krievu valodā iznākošajam laikrakstam "Delovije Vesti".

 

Edmunds Sprūdžs jau neilgi pēc publikācijas parādīšanās vērsās redakcijā ar lūgumu maldinošo nosaukumu mainīt, jo īpaši tāpēc, ka tas bija veidots kā citāts, kuru ministrs nekad nav teicis. Diemžēl redakcija šo lūgumu nerealizēja, vēl vairāk - nākamajā dienā šis raksts ar tādu pašu nosaukumu jau bija pārpublicēts arī "Diena" viedokļu sadaļā internetā.  

Pēcāk, atsaucoties uz šo publikācijas nosaukumu, savus komentārus publicēja arī citos medijos, arī pašvaldību vadītāji un politiķi izmantoja iespēju to komentēt.

 

"Mans telefons bija karsts. Cilvēki sašutuši zvanīja no Latgales, jo jutās aizvainoti. Es gan atbildēju, ka tas ir pārpratums, lai izlasa visu rakstu, jo tur taču saprotams, ka es runāju nevis par latgaliešiem, bet tiem bezdarbniekiem, kuri ilgstoši saņem pabalstus. Cilvēki internetā jau bieži lasa vien virsrakstus, un pat ja izlasa arī pašu rakstu, tad virsrakstā dotais virziens tik un tā paliek atmiņā," stāsta Edmunds Sprūdžs.

 

Nākamajā dienā E.Sprūdžs nosūtīja publisku atvainošanos latgaliešiem. "Es atvainojos visiem latgaliešiem, lai gan drīzāk atvainoties vajadzētu tiem "Diena" un "Dienas Bizness" žurnālistiem, kuri patvaļīgi interpretēja un kļūdaini tulkoja manis teikto," savā blogā rakstīja Edmunds Sprūdžs.

 

"Turklāt, savā intervijā kā galveno akcentēju nevis kritiku pret tiem cilvēkiem, kas Latgalē ilgstoši nestrādā, bet gan runāju par sistēmu, kura šādu situāciju veicina. Runāju arī par to, kāda ir valsts institūciju, tai skaitā VARAM atbildība," atgādina Edmunds Sprūdžs.

 

"Latgalē ir ne tikai daudz bezdarbnieku, bet arī ļoti daudz gaišu, uzņēmīgu un strādīgu Latvijas patriotu. Spītējot objektīvām grūtībām, infrastruktūras trūkumam, attālumam no Rīgas, cilvēku prombūtnei, tikmēr palikušie smagi strādā, gan lauku darbos, gan mazajās ražotnēs, mājas saimniecībās, arī valsts un pašvaldību iestādēs. Man Latgales vizītes paliek atmiņā kā emocionālākās, cilvēkmīlestības un viesmīlības piesātinātas," savā atvainošanās blogā rakstīja Edmunds Sprūdžs.

"Tomēr gan Latgales uzņēmēji, gan arī valsts un pašvaldību organizāciju darbinieki stāsta, ka, lai gan konkrētajā pagastā skaitās liels bezdarbnieku skaits, tomēr, atveroties jaunai darba vietai, strādāt jau nav kam. Jo bezdarbnieki jau tik ļoti pie šāda stāvokļa ir pieraduši, ka strādāt nemaz nevēlas, vai arī nevēlas piepūlēties, lai jaunajos darba apstākļos būtu strādāt varoši un zinoši. Un tā ir patiesi ļoti smaga problēma, jo bez šo cilvēku iesaistīšanas darba tirgū, mums Latgales ekonomisko attīstību neizdosies panākt. Mums šos cilvēkus ir jānomotivē atgriezties dzīvē!" raksta Edmunds Sprūdžs.

Edmunds Sprūdžs uzskata, ka šāda pretdarbība ir kā atbilde uz to, ka beidzot Latvijā ir speciāla reģiona attīstību veicinoša LR MK apstiprinātā programma "Iespēju Latgale", kuru iniciēja VARAM, un kura atbildīga arī par tās realizāciju. "Tie 83 miljoni ir liela nauda, lai ar tās palīdzību, ja to pareizi izlietosim, varētu panākt to, ko esmu nospraudis par mērķi, par ko runāju tai pašā intervijā - būtiski samazināt bezdarbnieku skaitu Latgalē," norādīja Edmunds Sprūdžs.

 

"Iepriekš politiķi varēja viegli konfrontēt Latgali un Rīgu, norādot uz Latgales aizmiršanu un pamestību novārtā. Taču tagad tas ir mainījies. Latgales pašvaldībās redz, ka VARAM patiesi un ļoti aktīvi darbojas Latgales problēmu risināšanā. Tas iespaido gan latgaliešu attieksmi pret Reformu partiju, gan citām koalīcijā esošajām partijām. Es redzu, kā Latgales pašvaldībās atjaunojas ticība rītdienai! Un šāda uzņēmība vienlaicīgi arī atņem argumentus opozīcijai, kuras pozīcijas Latgalē līdz šim bija ļoti pārliecinošas arī Latvijas politiķu neizdarības dēļ," komentē Edmunds Sprūdžs.

 

"Tā, vietā lai konstruktīvi strādātu vai vismaz piedāvātu konkrētu problēmu risinājumus, ar šādiem līdzekļiem tiek mazināta uzticība tiem, kas kaut ko dara. Būtiskas ir sarunas un arī debates par to, kā labāk! Es no šādām diskusijām par to kā lietas darīt, nebaidos. Gluži pretēji - vēlos tās veicināt," aicina Edmunds Sprūdžs.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas