Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spuldžu ekonomija uz vides un veselības rēķina

Sākot ar šodienu, visā Eiropas Savienības (ES) teritorijā, tai skaitā arī Latvijā, tirgotāji pārdošanai vairs nedrīkst iepirkt energoneefektīvas 75 vatu kvēldiegu spuldzes.

To vietā ES mudina iegādāties ekonomiskākas spuldzes. Kompaktās fluorescences spuldzes, kas tērē mazāk elektrības un kalpo ilgāk, ir dārgākas un videi kaitīgākas. Turklāt pēc Eiropas Komisijas (EK) zinātniskās komisijas aplēsēm aptuveni 250 000 Eiropas ES iedzīvotājiem jeb 0,05% no kopskaita šo spuldžu lietošana var radīt veselības problēmas.

 

Pirms gada stājās spēkā aizliegums iepirkt tirdzniecībai 100 W spuldzes, nākamā gada 1. septembrī aizliegums attieksies arī uz 60 W kvēldiegu spuldzēm, bet 2012. gadā - uz 25 un 45 W kvēldiegu spuldzēm, kas faktiski nozīmē šo spuldžu galu ES teritorijā.


Ekonomikas ministrija uzsver, ka šis aizliegums galvenokārt attiecas uz spuldžu ražotājiem.


Savukārt iedzīvotāji un uzņēmēji varēs iegādāties kvēlspuldzes un citas mazāk efektīvās
spuldzes, kamēr tās vēl ir pieejamas veikalu plauktos un noliktavās. Regula neuzliek iedzīvotājiem
vai arī uzņēmējiem pienākumu nomainīt jau lietošanā esošās spuldzes uz energoefektīvākām
spuldzēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas