Spurdziņš nesteigsies ar lēmumu par Rīgas atkritumu apsaimniekošanas reformu

Rīga, 29.okt., LETA. Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP), kurš patlaban pilda arī reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra pienākumus, nesteigsies ar lēmumu par Rīgas domes pieņemtajiem sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem, kas paredz atkritumu nozares reformu galvaspilsētā.

Spurdziņš vēlas detalizēti iepazīties ar šo strīdīgo jautājumu un uzklausīt visu pušu viedokli, lai pieņemtais lēmums būtu izsvērts un likumīgs, aģentūrai LETA pavēstīja ministra padomnieks Modris Sprudzāns.

 

Ministrs jau ticies ar Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas (RAPLM) valsts sekretāri Laimdotu Straujumu, lai pārrunātu izveidojušos situāciju un uzklausītu ministrijas viedokli.

 

Nospriests, ka lēmums šajā jautājumā tiks pieņemts "bez liekas steigas", un Spurdziņam vēl notiks konsultācijas ar Vides ministrijas, RAPLM un Rīgas domes speciālistiem.

 

Kā ziņots, RAPLM gatavojās apturēt šo Rīgas domes saistošo noteikumu darbību. RAPLM ieskatā, noteikumos ietvertās normas var būtiski ierobežot gan galvaspilsētas iedzīvotāju, gan atkritumu apsaimniekošanas jomā darbojošos uzņēmumu tiesības.

 

Bijušais reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs uzskata, ka tieši plāns apturēt reformu bijis galvenais iemesls viņa izslēgšanai no Tautas partijas (TP) un demisijas pieprasīšanai. Štokenbergs norādījis uz TP dibinātāja Andra Šķēles ieinteresētību atkritumu reformā.

 

Starp pašvaldībai piederošo atkritumu poligona apsaimniekotāju uzņēmumu "Getliņi Eko" un Šķēles ģimenei pastarpināti piederošo SIA "Ekodoktrīna" noslēgts līgums, kas paredz, ka "Ekodoktrīna" iegūs ekskluzīvas tiesības rīkoties ar visiem Getliņos ievestajiem atkritumiem.

 

Pirmdien arī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicināja atcelt Rīgas domes saistošos noteikumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

 

LDDK ir konstatējusi, ka reforma paredz Rīgas domei kļūt par apsaimniekošanas maksājumu administratoru, pārņemot privātā sektora funkcijas. Tas, pēc LDDK domām, apdraud Eiropas Savienības noteiktās šķirošanas kvalitātes prasības un palielina administratīvo slogu pašvaldībai, kas kopumā sadārdzinās pakalpojumu gan iedzīvotājiem, gan juridiskajām personām, izdarot papildus spiedienu uz inflāciju.

 

Sūdzības par Rīgas atkritumu apsaimniekošanas reformu Eiropas Komisijas (EK) Vides ģenerāldirektorātam un Konkurences ģenerāldirektorātam nosūtījis zvērinātu advokātu birojs "Liepa, Skopiņa/Borenius" kāda sava klienta interesēs.

 

Neskatoties uz iebildumiem, Rīgas domes Vides komiteja nolēmusi turpināt darbu pie noteikumu ieviešanas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas