Spurdziņš rosina veidot ilgtermiņa stabilizācijas rezervi un palielināt finanšu ministra pilnvaras

Rīga, 4.okt., LETA. Lai nodrošinātu stabilu Latvijas ekonomikas izaugsmi ilgtermiņā, finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP) ierosinājis izveidot ilgtermiņa stabilizācijas rezervi un palielināt finanšu ministra pilnvaras, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikāciju departamentā.

Šajā rezervē varētu ieskaitīt visus pamatbudžeta ieņēmumus, izņemot pašu ieņēmumus un ārvalstu finanšu palīdzību, kas pārsniedz ikgadējā valsts budžetā noteikto, kā arī visus privatizācijas ieņēmumus.

 

Spurdziņš ierosina paredzēt normu "Likumā par budžetu un finanšu vadību", saskaņā ar kuru par stabilizācijas rezerves līdzekļu izlietojumu lemj valdība tikai pēc finanšu ministra ierosinājuma.

 

Finanšu ministrs ir pārliecināts, ka ilgtermiņa stabilizācijas rezerves izveidošana sekmēs valdības uzsākto cīņu ar inflāciju, motivēs valdību vēl stingrāk izvērtēt budžeta līdzekļu izlietošanas efektivitāti un atturēs no nelietderīgas līdzekļu tērēšanas. Tāpat šādai rezervei var izrādīties būtiska loma dažādu ārkārtas situāciju novēršanā.

 

Spurdziņš paudis pārliecību, ka šo priekšlikumu atbalstīs gan valdības vadītājs Aigars Kalvītis (TP), gan koalīcijas partneri.

 

"Es labi apzinos, ka šis ir visai stingrs priekšlikums budžeta līdzekļu taupīšanai, taču ar iejūtīgām sarunām vien stabilizēt valsts ekonomikā samilzušās problēmas būs grūti vai pat neiespējami. Runas par iespējamo "Lattelecom" privatizācijas līdzekļu pārdali, pirms vēl šie līdzekļi ir ienākuši valsts kasē, man atgādina mednieku stāstus par lāčādas dalīšanu laikā, kad lācis vēl staigā pa mežu. Lai pieliktu punktu šādām spekulācijām, man ir nepieciešamas papildu pilnvaras, kuras esmu gatavs maksimāli izmantot mūsu valsts tautsaimniecības stabilizēšanā," sacījis Spurdziņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas