Spurdziņš: Rūpīgi jāvērtē turpmākais atalgojuma pieaugums valstī

Rīga, 10.sept., LETA. Ņemot vērā augsto inflāciju, valstij kopā ar sociālajiem partneriem ir ļoti rūpīgi jāvērtē un jādiskutē par turpmāko atalgojuma palielināšanu, ir pārliecināts finanšu ministrs Oskars Spurdziņš (TP).

Kā uzsver ministrs, valsts ekonomika nevar atļauties, ka arī turpmāk seko straujš atalgojuma pieaugums. Pēc Spurdziņa domām, atalgojumam ir jāpieaug vienā līmenī ar darba ražīgumu, un šis jautājums turpmāk būs ļoti nozīmīgs diskusiju objekts ar sociālajiem partneriem.

 

Spurdziņš norādīja, ka inflācijas pieaugumam ir inerce, tāpēc valdības pieņemtā inflācijas mazināšanas plāna iedarbība būs jūtama tikai pēc zināma laika. Paralēli ir jāaktualizē darbība arī citās sfērās - konkurences un eksporta veicināšanā, pārliecināts ministrs.

 

LETA jau ziņoja, ka gada inflācija Latvijā augustā sasniegusi kārtējo rekordu - 10,1%, pārkāpjot "maģiskajai" divciparu skaitļa robežai. Preču cenas šā gada augustā, salīdzinot ar pagājušā gada augustu, augušas par 8,7%, bet pakalpojumu cenas - par 13,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Augustā bijusi augstākā inflācija vairāk nekā pēdējo desmit gadu laikā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas