Staķe aicina uzņēmējus aktīvāk iesaistīt darba tirgū invalīdus

Rīga, 27.jūl., LETA. Labklājības ministre Dagnija Staķe (ZZS) nosūtījusi Latvijas Darba devēju konfederācijai (LDDK) vēstuli, kurā aicina tās biedrus aktīvi sadarboties ar reģionālajām Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) konsultatīvajām padomēm, lai veicinātu straujāku cilvēku ar invaliditāti iesaistīšanu darba tirgū.

 

Par to aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Sabiedrisko attiecību nodaļā. Iespēja strādāt un saņemt par savu darbu atalgojumu ir labākais veids, kā mazināt invalīdu sociālo atstumtību un veicināt viņu integrāciju sabiedrībā. Liela loma ir tieši darba devēju iniciatīvai, jo invalīdi paši bieži vien neizmanto visas valsts piedāvātās iespējas, baidoties no iespējamās darba devēju un kolēģu negatīvās attieksmes, stāsta Staķe.

Ministre vēstulē izsaka pateicību LDDK un tās biedriem par veiksmīgo līdzšinējo sadarbību sociālo un darba jautājumu risināšanā un aicina darba devējus arī turpmāk būt sociāli atbildīgiem un sniegt atbalstu, iesaistoties jaunos invalīdu nodarbinātības projektos.

Lai gan valsts atbalsts bezdarbniekiem un darba meklētājiem ik dienas kļūst aizvien ievērojamāks un situācija darba tirgū uzlabojas, darāmā vēl ir ļoti daudz.

Labklājības ministre sola, ka LM turpinās darbu, lai uzlabotu likumdošanu cilvēku ar invaliditāti iesaistīšanai darba tirgū. Tāpat valsts ar NVA starpniecību turpinās līdzfinansēt šo cilvēku iekārtošanu darbā un popularizēs labās prakses piemērus par uzņēmumiem, kas veidos darba vietas šo cilvēku nodarbinātībai.

Šogad bezdarbnieku subsidētās nodarbinātības pasākumiem, kas iekļauj arī invalīdu bezdarbnieku nodarbinātību, paredzēts izlietot 2,438 miljonus latu.

Pagājušajā gadā dažādos invalīdu-bezdarbnieku nodarbinātības pasākumos tika iesaistīti gandrīz 370 invalīdi. Šie cilvēki varēja ne tikai pilnveidot profesionālās prasmes, bet arī strādāt subsidētajās darba vietās. Tieši invalīdu-bezdarbnieku mērķa grupai ir viens no labākajiem rādītājiem - patstāvīgā darbā iekārtojas līdz pat 70% no programmā iesaistītajiem cilvēkiem.

Kopumā kopš 2003.gada subsidēto darba vietu programmā iesaistījušies vairāk nekā 1500 invalīdu.

Bezdarbnieku subsidēto nodarbinātības pasākumu mērķis ir nodrošināt bezdarbniekiem iespēju apgūt un pilnveidot savas profesionālās prasmes, nodarbināt bezdarbniekus, uz noteiktu laiku veidojot darba vietas, kuras daļēji finansē no valsts budžeta līdzekļiem. Tādējādi paredzēts paaugstināt bezdarbnieku konkurētspēju un veicināt bezdarbnieku iekārtošanos pastāvīgā darbā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas