Stāķos vēlas siltināt dzīvojamās mājas

Stradu pagasta Stāķos iedzīvotāji vēlas siltināt divas - 16. un 11.- daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas. Par to deputāti runāja pagājušajā nedēļā tautsaimniecības komitejas sēdē.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis klāstīja, ka idejas pieteicēji vēl nav snieguši detalizētu informāciju par projekta būtību. Zināms vienīgi, ka veicamo darbu tāme esot tuvu 100 000 latu. Pašvaldībai ir tiesības būt lietas kursā, jo, piemēram, Stāķu 16.mājā no kopumā 18 dzīvokļiem 12 pieder pašvaldībai. Tātad mājā tikai 6 dzīvokļi ir privatizēti.

 

"Projekta rezultātā tiks uzlabots pašvaldības nekustamais īpašums, palielināsies tā vērtība," uzsvēra J.Duļbinskis.

 

Tautsaimniecības komitejas sēdē izskanēja, ka Stāķu 16.mājas apsaimniekošanai pēc ēkas siltumnoturības projekta pabeigšanas tiks izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība.

 

Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, deputāts Guntis Blūms pauda, ka pašvaldība ir ieinteresēta sakārtot savus īpašumus un palielināt to vērtību. Teorētiski, ja pašvaldība nodrošinās māju siltināšanai vajadzīgā kredīta atmaksu, tad pašvaldība savukārt no mājas iedzīvotājiem iekasēs paaugstinātu īres maksu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas