Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Standard&Poor's" paaugstina Latvijai kredītreitinga novērtējumu

Rīga, 12.febr., LETA. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard&Poor's" šodien pārvērtējusi Latvijas nākotnes vērtējumu un paaugstinājusi to no negatīva uz stabilu, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks Aleksis Jarockis.

Vienlaikus apstiprināts arī vērtējums Latvijas ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā BB un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā B. Novērtējums BBB naudas brīvai plūsmai un konvertācijai saglabājies nemainīgs. Tas ir pozitīvs Latvijas ekonomiskās attīstības potenciāla novērtējums kopumā.  

"Pēc pašreizējas Latvijas ekonomiskās un politiskās situācijas rūpīgas izvērtēšanas aģentūra "Standard&Poor's" ir pārskaitījusi mūsu reitingus un pieņēmusi lēmumu reitingu paaugstināt. Novērtējums ir ļoti svarīgs mūsu ārvalstu investoriem un visai starptautiskajai sabiedrībai, jo tas ir nozīmīgs signāls, kas apstiprina Latvijas paveikto ekonomiskās krīzes pārvarēšanā. Mums ir labas izredzes atjaunot mūsu tautsaimniecības izaugsmi," sacīja finanšu ministrs Einars Repše (JL).

 

Kā galvenais apstāklis, kas ļautu iegūt augstāku Latvijas kredītspējas novērtējumu, norādīts tas, ka valstī notiek ekonomikas atveseļošanos, samazinoties ārējām svārstībām un valdībai panākot progresu valsts finanšu stabilizēšanā. Samazinājušās arī darbaspēka vienības izmaksas, kas varētu izraisīt konkurences uzlabošanos un veicinātu eksportu.

 

Paziņojumā par reitinga piešķiršanu visnotaļ augstu novērtēti valdības veiktie stingrie konsolidācijas pasākumi gan ieņēmumu, gan izdevumu pusē. 2009.gadā vispārējās valdības deficīts bija 9% no IKP, un tas varētu samazināties līdz 7,4% 2010.gadā un līdz 4,5% 2011.gadā, neskatoties uz neseno Satversmes tiesas spriedumu pensiju lietā.

 

Latvijas reitingi atspoguļo valsts iestāžu veiktos budžeta un strukturālos pasākumus, lai novērstu ekonomikas lejupslīdes smagās sekas un uzturētu fiksēta valūtas kursa režīmu, vienlaikus aizsargājot valsts finanses.

 

Latvijas ekonomiskā izaugsme 2009. gadā samazinājās par 18%, ko ietekmēja lielās ārējās svārstības un izsniegto kredītu apjoma pieaugums pēdējos desmit gados, kā arī straujais iekšzemes pieprasījuma samazinājums. "Standard&Poor's" paredz, ka Latvijas ekonomika sāks stabilizēties 2010. gadā, izaugsmes tempiem palielinoties par aptuveni 1%.

 

Stabilā nākotnes novērtējuma pamatā ir ekonomikas spēja elastīgi reaģēt uz problēmām, kas radušās, pielāgojot ekonomiku, lai tā būtu mazāk atkarīga no ārējiem līdzekļiem. Ilgtspējīga un no ārējiem stimuliem mazāk atkarīga ekonomikas izaugsmes modeļa attīstīšana varētu pozitīvi ietekmēt reitingus. Savukārt turpmāka paļaušanās uz ārējiem stimuliem, fiskālo nostāju pavājināšana vai pārliecības par finanšu sistēmu vai valūtas kursu mazināšanās varētu samazināt reitingus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas