"Standard&Poor’s" paaugstina Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi

Rīga, 9.nov., LETA. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard&Poor's" šodien pieņēmusi lēmumu paaugstināt Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

 

Latvijai noteikta pozitīva reitinga nākotnes prognoze, un Latvijas novērtējums ilgtermiņa un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no "BBB-/A-3" uz "BBB/A-2" ar pozitīvu reitinga prognozi nākotnē. Savukārt novērtējums naudas brīvajai plūsmai un konvertācijai ir paaugstināts no "A-" uz "A".  

Finanšu ministrs Andris Vilks norāda, ka šis Latvijas tautsaimniecībai ir ļoti būtisks attīstības novērtējums un būtisks signāls ārvalstu investoriem.

 

"Esmu gandarīts par šo lēmumu, jo patlaban vairumam Eiropas Savienības valstu kredītreitings gluži pretēji - tiek samazināts. Latvija spēj apliecināt konsekventas politikas īstenošanu, sakārtojot savas publiskās finanses, samazinot pārmērīgo budžeta deficītu, kā arī nodrošinot stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu," saka ministrs.

 

Viņš atgādina, ka jau vairākus gadus Latvijas makroekonomiskie un fiskālie rādītāji konstanti ir labāki, nekā tiek prognozēts

Ministrijā norādīja, ka reitingu aģentūra savu lēmumu pamato ar to, ka Latvijā ir uzlabojusies politiskā vide, valdība ir noteikusi fiskālo disciplīnu, samazinot pārmērīgo valsts budžeta deficītu no 8,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2010. gadā līdz 1,6% no IKP 2012. gadā.

 

Paziņojumā ir teikts, ka Latvijas ekonomiku tā redz kā vienu no elastīgākajām un noturīgākajām visā Eiropas Savienībā. Lēmums paaugstināt kredītreitingu ir pieņemts, pamatojot to ar Latvijas ekonomikas straujo atveseļošanos pēc sociālekonomiskās krīzes.

Tāpat aģentūra ir izteikusi prognozes, ka Latvijas vispārējās valdības parāds nākotnē samazināsies, strauji uzlabosies valsts fiskālie rādītāji, kā arī valsts tautsaimniecības izaugsme aizvien mazāk būs atkarīga no ārējā parāda finansēšanas, turklāt vidējā termiņā izmaiņas valsts privātajā sektorā turpinās uzlaboties.

 

Vilks prognozē, ka starptautiskā aģentūra Latvijas kredītreitingu nākotnē varētu uzlabot vēl vairāk, ja Latvijas finanšu un inflācijas rādītāji saglabāsies atbilstoši Māstrihtas kritērijiem un Latvija 2014. gadā 1. janvārī tiks uzņemta eirozonā.

Patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka trīs atpazīstamākās starptautiskas reitinga aģentūras "Moody's Investors Service", "Fitch Ratings" un "Standard & Poor's", kā arī Japānas reitingu aģentūra "R&I".

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas