Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā 1

Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra" no 4. līdz 10. februārim Jelgavā piedāvā 10. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu.

"Aizvadītā gada decembra beigās noslēdzās mākslinieku pieteikšanās dalībai 10. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā. Jubilejas festivālam atsaucība bija daudz ievērojamāka nekā aizvadītajos festivālos. Savas skices individuālo un komandas skulptūru konkursiem par tēmu - "Ūdenspasaule" iesūtīja 64 mākslinieki (kopskaitā 32 komandas pārstāvot 17 valstis). Žūrijas komisija dalībai festivālā apstiprināja 13 komandas no 11 valstīm," stāsta Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" projektu vadītājs Ivars Pirvics.

 

Gatavošanās festivālam sākta jau pagājuša gada martā, kad Somijas firmā „Blue Ice Art Pello", kas ar kvalitatīvu ezeru ledu apgādā vairākus Ziemeļvalstu ledus skulptūru festivālus, tika pasūtīti 20 ledus bloki, kuri tiks izmantoti komandas (lielo) skulptūru veidošanai. Kopš aprīļa notiek mākslīgā ledus bloku saldēšana, kas katrs sver 120 kg un tiks izmantoti mazajām konkursa skulptūrām.

 

Projektu vadāitājs stāsta, ka 9.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls aizvadītajā gadā bija apmeklētākais pasākums Jelgavā un Zemgalē. Kopumā skulptūras apskatīja ap 72 000 cilvēku no tiem 52 00 Jelgavā. Pērn festivālā piedalījās mākslinieki no Čehijas, Anglijas, Somijas, Nīderlandes, Krievijas, Īrijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Dānijas un pat Čīles, kuri veidoja individuālās skulptūras par tēmu "Modernais ledus laikmets".

 

Paralēli komandas skulptūru veidošanai notika arī skulpturālu objektu veidošana no dabīgā ledus, kurš tika iegūts no Jelgavas apkaimes ūdenskrātuvēm, kā arī sniega skulptūru veidošana no 3 x 3 x 3 m lieliem sapresēta sniega kubiem.

 

"Desmit gadu laikā Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, pateicoties sabiedrības interesei un masu mediju plašajam atspoguļojumam, ir izveidojies par Latvijas ziemas sezonas nozīmīgu kultūras un atpūtas pasākumu, ko pierāda iegūtā godalga Tūrisma attīstības valsts aģentūras rīkotajā konkursā „Veiksmīgākais jaunais tūrisma produkts 2007"," secina I.Pirvics.

 


Starptautiskais Ledus skulptūru festivāla pirmsākumi meklējami 1997.gadā, kad pirmajā ledus skulptūru festivālā piedalījās divi ledus tēlnieki, kas izveidoja desmit ledus skulptūras.

 

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla programma:


26 konkursa ledus skulptūras, katra no viena ledus bluķa. Tēma: Ūdens pasaule (Water world);


13 konkursa lielās ledus skulptūras (~ 3 m augstas). Tēma: Ūdens pasaule (Water world);


Sniega mākslas objekti (dimensijas - 3 x 3 x 3 m) no sapresēta sniega kubiem;


Iespējama vērot skulptūru veidošanu tikai Jelgavā no 4.- 8. februārim;


Piedalās ap 30 ledus un sniega skulptori no Latvijas un ārzemēm (11 valstis);


2 ledus skulptūru parki - Hercoga Jēkaba laukums un skvērs aiz Jelgavas kultūras nama;
Festivāla labvēļu ledus skulptūru ekspozīcija;


Ledus iegūšana no ūdenskrātuvēm un profesionālas radošās darbnīcas;


Ledus skulptūru ekspozīcija Jelgavā 9. un 10....... februārī;


Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla retrospektīva 10 gadu jubilejas fotoizstāde;


Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla kalendāra prezentācija;


Festivāla jubilejas logo bērnu zīmējumu konkursa darbu izstāde;


Bērnu sniega un ledus atrakciju laukums un slidkalniņš;


Jubilejas salūts;


Jubilejas saldējuma torte no AS Valmieras piens;


Brīvdabas skatuve, muzikālas šovprogrammas;


Ledus bārs un atraktīvi bārmeņi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

m@m

Kurš nav bijis šajā pasākumā-aizbrauciet,tur ir ko redzēt!

pirms 12 gadiem, 2008.01.11 20:54

Latvijas ziņas