Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stiprais sals rada iedzīvotājiem rūpes

Rīga, 25.janv., LETA. Stipra sala dēļ Rīgā vairākās privātmājās aizsaluši ūdensvadi, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" preses sekretārs Artūrs Mucenieks.

 

Nedēļas nogalē un pirmdienas rītā pie "Rīgas ūdens" saistībā ar ūdensvadu aizsalšanu vērsušies vairāki desmiti privātmāju īpašnieku. "Šie gan nebija mūsu apsaimniekošanā esošie ūdensvadi, tādēļ iedzīvotāji tika informēti, kā jārīkojas tālāk," sacīja Mucenieks, uzsvērdams, ka aizsalušos ūdensvadus nekādā gadījumā nedrīkst atkausēt ar atklātu liesmu.  

Mucenieks atzīmēja, ka vairākas iepriekšējās ziemas bijušas siltas, tādēļ iedzīvotāji piemirsuši, kas notiek ar nenosiltinātiem ūdensvadiem aukstā laikā.

 

Aizvadītās nedēļas nogalē bijušas vairākas avārijas "Rīgas ūdens" apsaimniekotajos ūdensvados, bet tās neesot saistītas ar auksto laiku. Negadījumi ir novērsti, un izplūdes nav tādas, kas varētu traucēt satiksmei, sacīja "Rīgas ūdens" pārstāvis.

 

SIA "Rīgas ūdens" apsaimniekotajiem maģistrālajiem ūdensvadiem un to pievadiem aizsalšana nedraud, aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja Mucenieks.

 

Savukārt AAS "Balta" ārējo komunikāciju vadītāja Kristīne Martinsone informēja, ka pagājušā gada decembrī un šī gada janvārī Latvijā kopumā pieteikti 440 īpašuma atlīdzību gadījumi, kas ir par 10% vairāk, nekā vidēji tiek pieteikts atbilstošā laika periodā. "Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika par šī gada sākumu uzrāda, ka līdz 21.janvārim apkures ierīču neatbilstoša ekspluatācija jau izraisījusi 114 ugunsgrēkus, kas ir par 39% vairāk nekā analoģiskā laika posmā pagājušajā gadā," stāstīja Martinsone.

 

"Ziemas mēnešos vislielākā slodze visa gada laikā ir uz apkures sistēmām - gan skursteņiem, gan radiatoriem. To ietekmē aukstais laiks un iedzīvotāju centieni sasildīties, tādējādi pastiprināti noslogojot mājokļa elektroinstalāciju un apkures sistēmu. Turklāt cilvēkiem piemirstas ievērot ugunsdrošības noteikumu normas - piemēram, neatstāt bez uzraudzības atklātu uguns liesmu un elektroierīces. Tāpat ir svarīgi pārbaudīt attālumu no metāla skursteņa līdz degtspējīgām virsmām. Ziemas mēnešos mājoklim nepieciešama īpaša saimnieku uzmanība, lai nodrošinātos pret ugunsnelaimēm un pasargātu sevi no ūdens noplūdēm," skaidro sabiedrības "Balta" Atlīdzību pārvaldes vadītājs Ingus Savickis.

 

Savukārt Valsts apdegumu centrā patlaban ārstējas 39 cilvēki, kuri guvuši apsaldējumus. Tas ir lielākais skaits pacientu šogad. Pērn tik liels skaits nosalušo vienlaicīgi neesot ārstējies centrā, taču ir bijušas arī ziemas, kad Apdegumu centrā apsaldējumus vienlaicīgi esot ārstējis pat vēl lielāks skaits cilvēku.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas