Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stiprais vējš postījumus Latvijā pagaidām nav nodarījis

Rīga, 19.janv., LETA. Stiprās vēja brāzmas būtiskus elektroapgādes vai sadzīviskus postījumus Latvijā pagaidām nav nodarījušas.

Kā aģentūrai LETA informēja AS "Latvenergo" Komunikācijas un marketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis, patlaban stiprā vēja dēļ nekādi bojājumi elektroapgādē nav konstatēti.

Siksnis piebilda, ka, neskatoties uz to, ka elektrības padeves vadi valstī tiek pārrauti teju katru dienu, vētrainās dienās iedzīvotājiem ir jāievēro lielāka piesardzība un nekādā gadījumā nevajag tuvoties norautiem elektrības vadiem.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere aģentūrai LETA pastāstīja, ka VUGD ir saņēmis pāris izsaukumus par Rīgā nolauztiem kokiem. Arī Ventspilī, kur šodien fiksētas stiprākās vēja brāzmas - 25 metri sekundē, situācija esot normāla.

VUGD aicina iedzīvotājus laikus sagatavoties iespējamiem elektroenerģijas piegādes pārtraukumiem. Vetere iedzīvotājiem iesaka sagatavot kabatas lukturus, ievietot radiouztvērējos baterijas un uzlādēt mobilos tālruņus. Tāpat VUGD aicina bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām un atturēt no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus.

Stiprā vēja laikā nav ieteicams novietot transporta līdzekļus zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un līdzīgām konstrukcijām. Stipra vēja brāzmu brīžos nedrīkst uzturēties loga tuvumā, brīdina VUGD. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

Glābēji iesaka aizvērt logus, durvis un bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās jānovāc vai jānostiprina priekšmeti uz balkoniem, bet lauku māju pagalmos jānostiprina saimniecības lietas un nedrīkst vest laukā mājdzīvniekus.

Konstatējot nogāzušos vai aizlūzušus kokus, kas traucē ceļu satiksmi vai apdraud cilvēku dzīvību, kā arī redzot pārrautus elektrības vadus, jāzvana VUGD pa tālruni 112.

Šodien aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP) apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, lai uzklausītu dienesta priekšnieka Hermaņa Černova ziņojumu par situāciju jūrā un Latvijas ostās un spējām reaģēt uz iespējamo krīzes situāciju jūrā, kas varētu rasties vētras dēļ.

"Esmu pārliecināts par Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra gatavību reaģēt ārkārtas apstākļos, ja tādi pēkšņi rastos slikto laika apstākļu dēļ," pēc vizītes sacījis Veldre.


Signe Sproģe LETA

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas