Stiprais vējš rada daudz darba glābējiem un bez elektrības atstāj 19 000 klientu

Rīga, 13.okt., LETA. Spēcīgais vējš piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu daudzviet Latvijā lauzis kokus, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki pagājušajā diennaktī 134 reizes devušies zāģēt un aizvākt vēja nolauztus kokus un zarus.

Spēcīgā vēja dēļ bez elektroapgādes sestdienas rītā palikuši aptuveni 19 000 AS "Latvenergo" klientu visā Latvijā. Visvairāk bojājumu konstatēts Latgalē - Daugavpilī, Rēzeknē, Ludzā un Preiļos. Krietni papostīta ir arī Jūrmala, aģentūru LETA informēja uzņēmuma preses pārstāvis Andris Siksnis.

Piemēram, Daugavpilī, bez sprieguma palikušas 240 transformatoru apakšstacijas, Krāslavā un Rēzeknē - katrā 180. Naktī ievērojami pieaudzis arī bojājumu gadījumu skaits Ziemeļaustrumu reģionā, kur kopumā bez sprieguma palikušas 419 transformatoru apakšstacijas

Savukārt vismazāk bojājumu ir Liepājā, Ventspilī un Ziemeļvidzemē.

Cenšoties pēc iespējas ātrāk novērst bojājumus, elektromontieri iespēju robežās strādājuši arī vakarā un naktī, piemēram, atjaunojot elektroapgādi Vaivaru - Slokas apkaimē, un valsts centrālajā reģionā, taču apjomīgi remontdarbi sākušies sestdien no rīta - gaišajā diennakts laikā.

Pagājušajā naktī spēcīgākais vējš bijis Daugavgrīvā, kur tā ātrums sasniedzis 27 metrus sekundē, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā.

Kolkā vēja ātrums sasniedzis 26 metrus sekundē, bet Liepājā un Ventspilī - 24 metrus sekundē. Pārējās Latvijas vietās vēja ātrums bijis mazāks.

Šodien ziemeļu vējš pūtīs ar ātrumu 5-10 metri sekundē, priekšpusdienā brāzmās sasniedzot ātrumu 15-17 metri sekundē. Maksimālā temperatūra dienā sasniegs plus 3, plus 7 grādus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas