Stiprs sniegs izraisa haosu uz Austrijas ceļiem

Vīne, 16.nov., LETA--DPA/REUTERS. Stiprais sniegs ceturtdienas vakarā izraisīja haosu un sastrēgumus uz ceļiem Austrijas austrumu daļā, ziņo policijas un ārkārtas dienestu pārstāvji.

Ilgstošā sastrēgumā uz ceļiem dienvidos no Vīnes nokļuva četri līdz pieci tūkstoši autovadītāju, kas savos uz šosejas iestrēgušajos automobiļos bija spiesti pavadīt vismaz dažas nakts stundas. Tomēr pilnībā likvidēt sastrēgumu vairākos Vīnes apvedceļa posmos nebija izdevies arī piektdien no rīta.

Pirms tam Vīnes apkārtnē bija nokrituši 50 centimetru sniega, informē sinoptiķi.

Tiesa, nelabvēlīgie laika apstākļi ir tikai daļēji vainojami 21 kilometra garā sastrēguma izveidošanā, norāda ārkārtas dienestu pārstāvji. Daudzi šoferi savus auto nebija pienācīgi sagatavojuši braukšanai pa ceļiem ziemas apstākļos, izraisot avārijas vai arī nespējot pabraukt pa apsnigušo ceļu.

Uz Vīnes apvedceļa vien izveidojās tūkstoš automašīnu liels sastrēgums pēc tam, kad pirmās avārijas izraisījušās smagās automašīnas pilnībā nobloķēja ceļu.

Aptuveni simts Sarkanā Krusta brīvprātīgo sastrēgumā iekļuvušajiem izdalīja segas, tēju un karstas desiņas, kā arī evakuēja mātes ar bērniem.

"Sastrēgumā nokļuvušās automašīnas jau pārklāj bieza sniega kārta," Austrijas ziņu aģentūrai APA pastāstīja kāds ārkārtas situāciju dienesta darbinieks, par sastrēguma apjomu norādot - "neko tādu neesmu redzējis visas savas darba dzīves laikā".

Vīnes apkārtnē pēdējo reizi tik bagātīgi sniga 1995.gadā, atgādina sinoptiķi.

Kaut gan uz apsnigušajiem Vīnes apkārtnes ceļiem notikušas vairākas autoavārijas, tajās neviens cilvēks nopietni nav cietis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas