Štokenbergam un Pabrikam atgriežoties Saeimā, mandātus zaudēs Krastiņš un Rubezis

Rīga/Valmiera, 19.okt., LETA. Gadījumā, ja no Tautas partijas (TP) šodien izslēgtais Aigars Štokenbergs pēc ministra amata zaudēšanas izlems atgriezties Saeimā, tad deputāta mandātu zaudēs Ziedonis Rubezis, kurš deputāta pienākumus pildīja uz laiku, kamēr Štokenbergs ieņēma ministra amatu.

Savukārt gadījumā, ja ārlietu ministrs Artis Pabriks, kurš šodien paziņoja par atkāpšanos no amata, atgriezīsies Saeimas deputāta amatā, kā viņš to pieļāva aģentūrai LETA, tad mandātu zaudēs TP deputāts Māris Krastiņš.

 

Krastiņš, kurš ir Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas priekšsēdētājs, zaudēs arī šo amatu, jo deputāta pienākumus viņš pildīja uz laiku, kamēr Pabriks ieņem ministra amatu.

 

Rubezis aģentūrai LETA sacīja, ka, uzsākot darbu Saeimā, viņš apzinājies, ka šis darbs varētu nebūt ilglaicīgs, bet deputātu rindās viņš ieguvis interesantu un jaunu pieredzi, ko nevar iegūt vietējās pašvaldības vai rajona padomes darbā. Saeimā Rubezis ir Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja biedrs, kā arī darbojas Tautsaimniecības komisijā.

 

"Bez darba nepalikšu," viņš komentēja, atbildot uz jautājumu par nākotnes plāniem, ja nāksies vietu Saeimā pamest. Viena iespēja Rubezim būtu atgriezties Limbažu rajona Vidrižu pagastā kā padomes deputātam, taču, visticamāk, šo iespēju viņš neizmantošot.

 

Jau ziņots, ka reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs šodien izslēgts no TP un drīzumā tiks pieprasīta viņa demisija.

 

Savukārt ārlietu ministrs Artis Pabriks TP valdes sēdē pats paziņoja par vēlmi atkāpties no amata, tomēr premjers un TP vadītājs Aigars Kalvītis pēc sēdes paziņoja, ka Pabrika demisiju nepieņem un viņam jāpabeidz iesāktie darbi ministra amatā.

 

Joprojām brīvs ir arī ekonomikas ministra krēsls, kuru aptuveni pirms mēneša pameta "tēvzemietis" Jurijs Strods, bet viņa partijas biedrs Einārs Cilinsks atteicās kandidēt uz šo posteni.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas