Štokenbergs noraida Jurkāna iesaistīšanu nevalstiskajā organizācijā

Rīga, 14.nov., LETA. Bijušais ministrs Aigars Štokenbergs noraida izskanējušo informāciju, ka viņa veidotajā nevalstiskajā organizācijā varētu piedalīties arī bijušais Tautas saskaņas partijas līderis Jānis Jurkāns.

Štokenbergs aģentūrai LETA apstiprināja, ka organizācijas dibināšana notiks šo piektdien, 16.novembrī, tomēr tajā nebūšot Jurkāna.

 

Štokenbergs uzsvēra, ka tos cilvēkus, kas piedalīsies organizācijas dibināšanā, viņš ir personīgi apzinājis un viņi zinās, kurā vietā notiks organizācijas dibināšana.

 

Lielu ažiotāžu un cilvēku interesi izraisījusi informācija, ka dibināšana notiks Jaunajā Rīgas teātrī. Štokenbergs solīja, ka rīt, 15.novembrī, medijiem tiks izsūtīta sīkāka informācija, un viņš norādīja, ka organizācijas dibināšana notiks "Jaunā Rīgas teātra apkārtnē".

 

LETA jau ziņoja, ka mēneša sākumā Štokenbergs uz tikšanos bija aicinājis iespējamos domubiedrus.

 

Latvijas Universitātes (LU) telpās bija pulcējušies bijušais LU rektors Ivars Lācis, bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks, Konkurences padomes priekšsēdētāja Ieva Jaunzeme, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, advokāts Aldis Gobzems, LU rektora padomnieks Jānis Dzenis un Banku augstskolas rektore Tatjana Volkova.

 

Štokenberga aicinājumam bija atsaucies arī Bioloģijas fakultātes dekāns Uldis Kondratovičs, Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Motivāns, Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Valters Bruss, farmācijas jomas uzņēmējs Dins Šmits, ekonomists Ģirts Rungainis u.c.

 

Sanāksmē piedalījās, tomēr diskusijās neiesaistījās arī viens no biedrības "Sabiedrība par vārda brīvību" dibinātājiem un "Creative Laboratory" rīkotājdirektors Kaspars Rolšteins.

 

Telpā, kurā notika apspriede, pie sienām bija novietoti vairāki plakāti ar uzrakstu "Iniciatīva profesionālai valsts pārvaldei un attīstībai". Līdzīgi nelieli bukleti bija novietoti arī uz apaļā galda, ap kuru pulcējās tikšanās dalībnieki.

 

Štokenbergs toreiz klātesošajiem skaidroja, ka mērķis ir izstrādāt kvalitatīvu un profesionālu piedāvājumu valsts turpmākajai attīstībai. Politiķis uzsvēra, ka šeit netiek veidota politiskā partija, bet gan uz apspriedi aicināti nozaru profesionāļi, kuri vēlas pārmaiņas un kuriem ir savs redzējums uz turpmāko valsts attīstību. Par tālākiem soļiem varētu diskutēt tikai pēc kvalitatīva piedāvājuma izstrādes.

 

Pēc Štokenberga teiktā, līdz šim valstī ir pietrūcis profesionāla attīstības piedāvājuma un sabiedrībā aizvien vairāk ir jūtams vīziju, kā arī ideālu trūkums.

 

Kā ziņots, Štokenberga dibinātā nevalstiskā organizācija varētu būt starpposms pirms jaunas partijas dibināšanas.

 

Štokenbergs 19.oktobrī tika izslēgts no Tautas partijas (TP) un tika pieprasīta viņa demisija. Lēmumu par Štokenberga izslēgšanu TP valde pieņēmusi teju vienbalsīgi, pret balsojot tikai Pabrikam. Pēc sēdes Kalvītis žurnālistus informēja, ka Štokenbergs tiek izslēgts nevis par viedokļa paušanu, bet gan par atšķirīgu rīcību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas