Štokenbergs pārrunājis novadu veidošanu ar visu rajonu pašvaldību vadītājiem

Rīga, 27.aug., LETA. Apkopojot priekšlikumus Latvijas administratīvi teritoriālajam iedalījumam, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs (TP) kopš gada sākuma ir bijis 28 darba vizītēs, apmeklējot 21 Latvijas rajona centru, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Par novadu veidošanu Štokenbergs ir diskutējis ar Alūksnes, Gulbenes, Valmieras, Tukuma, Balvu, Krāslavas, Talsu, Ventspils, Jelgavas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Liepājas, Preiļu, Ludzas, Valkas, Saldus, Aizkraukles, Jēkabpils, Limbažu, Kuldīgas un Ogres rajona pašvaldību vadītājiem.

 

Novadu veidošanas gaita un pašvaldību izteiktie priekšlikumi pārrunāti arī, ministram vairākkārt tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī diskusijās ar Latvijas Pagastu apvienību.

 

Par novadu veidošanas gaitu un citiem aktuāliem jautājumiem ar pašvaldību pārstāvjiem ir diskutējušas arī citas Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas amatpersonas - parlamentārais sekretārs Guntis Gūtmanis, valsts sekretāre Laimdota Straujuma, valsts sekretāra vietnieks Arvīds Pīlēģis un citi ministrijas speciālisti.

 

Tiekoties ar Štokenbergu, lielākā daļa pašvaldību pārstāvju ir pauduši iniciatīvu veidot lielākus novadus nekā paredzēts pagājušā gada 28.jūnijā valdībā apstiprinātajā vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projektā.

 

Gulbenes rajonā par novada izveidi vienojušās 14 pašvaldības, Daugavpils rajonā - 19, Alūksnes rajonā izveidoti Alūksnes (16 pašvaldības) un Apes (četras pašvaldības) novadi, par novada veidošanu izlēmušas 16 Talsu rajona pašvaldības, 12 Balvu rajona pašvaldības, deviņas Jelgavas rajona pašvaldības. Kopumā saņemti vairāk nekā 100 pašvaldību lēmumi par spēcīgu novadi izveidi.

 

Balstoties uz pašvaldību priekšlikumiem, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija ir izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu. Saskaņā ar Administratīvi teritoriālās reformas likumu, valdībai noteikumi jāapstiprina līdz 2008.gada 1.janvārim.

 

Apkopojot pašvaldību izteiktos viedokļus un jau pieņemtos lēmumus, līdz 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanām paredzēts izveidot 93 vietējās pašvaldības - novadus un deviņas republikas pilsētas.

 

Ministru kabinetam apstiprinot noteikumus par vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo iedalījumu, vietējās pašvaldības varēs pieņemt lēmumus par novada izveidošanu līdz 2009.gada 31.janvārim saskaņā ar noteikumos noteikto novadu teritoriālo dalījumu. 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija izsludinās tajās administratīvajās teritorijās, kuras norādītas administratīvi teritoriālā iedalījuma noteikumos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas