Štokenbergs sāk domubiedru apzināšanu

Rīga, 2.nov., LETA. Uzsākot nevalstiskas organizācijas izveidi, šodien bijušais ministrs Aigars Štokenbergs uz iepazīšanās un domu apmaiņas tikšanos bija aicinājis vairākus sabiedrībā pazīstamus cilvēkus.

Latvijas Universitātes telpās bija pulcējušies bijušais LU rektors Ivars Lācis, bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks (TP), Konkurences padomes priekšsēdētāja Ieva Jaunzeme, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, advokāts Aldis Gobzems, LU rektora padomnieks Jānis Dzenis un Banku augstskolas rektore Tatjana Volkova.

 

Štokenberga aicinājumam bija atsaucies arī Bioloģijas fakultātes dekāns Uldis Kondratovičs, Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Motivāns, Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Valters Bruss, farmācijas jomas uzņēmējs Didzis Šmits, ekonomists Ģirts Rungainis u.c.

 

Sanāksmē piedalījās, tomēr diskusijās neiesaistījās arī viens no biedrības "Sabiedrība par vārda brīvību" dibinātājiem un "Creative Laboratory" rīkotājdirektors Kaspars Rolšteins.

 

Telpā, kurā notika apspriede, pie sienām bija novietoti vairāki plakāti ar uzrakstu "Iniciatīva profesionālai valsts pārvaldei un attīstībai". Līdzīgi nelieli bukleti bija novietoti arī uz apaļā galda ap kuru pulcējās tikšanās dalībnieki.

 

Štokenbergs klātesošajiem skaidroja, ka mērķis ir izstrādāt kvalitatīvu un profesionālu piedāvājumu valsts turpmākajai attīstībai. Politiķis uzsvēra, ka šeit netiek veidota politiskā partija, bet gan uz apspriedi aicināti nozaru profesionāļi, kuri vēlas pārmaiņas un kuriem ir savs redzējums uz turpmāko valsts attīstību. Par tālākiem soļiem varētu diskutēt tikai pēc kvalitatīva piedāvājuma izstrādes.

 

Pēc Štokenberga teiktā, līdz šim valstī ir pietrūcis profesionāla attīstības piedāvājuma un sabiedrībā aizvien vairāk ir jūtams vīziju, kā arī ideālu trūkums.

 

Tieši sabiedriskas organizācijas izveidošana būtu tas formāts, kas turpmāk ļautu paust savu viedokli un redzējumu. "Mēs koncentrējamies uz kvalitatīvu profesionālu ceļa karti, kā mēs redzam Latviju un ko mēs varam piedāvāt kā profesionāļi," sacīja politiķis.

 

Savukārt Pabriks klātesošajiem neslēpa, ka viņam simpatizē Štokenberga aizsāktais un esošā situācija valstī vērtējama kā kritisks moments, jo sabiedrība patlaban no valsts sagaida daudz vairāk, bet valsts cilvēkiem "spēj dot tikai 1995.gada līmenī". Politiķis uzsvēra, ka jaunā paaudze redz, kā dzīvo citviet Eiropā un grib dzīvot līdzīgos apstākļos.

 

Apmēram divu stundu ilgā sanāksmes laikā klātesošie viens otru ar sevi iepazīstināja, stāstot par savu nodarbošanos, līdzšinējo profesionālo darbību un redzējumu par notiekošo valstī un iespējamiem turpmākajiem risinājumiem.

 

Kā galvenās atziņas tika uzsvērts valstī valdošais tiesiskais nihilisms, sabiedrības neticība valstij, nepieciešamās pārmaiņas izglītības sistēmā, kā arī sociālās sfēras pilnveidošana. Tāpat nepieciešama skaidru mērķu definēšana medicīnas nozarē, kā arī jārisina pareiza investīciju politika un valdošās problēmas ar ētikas jautājumiem.

 

Šodienas pirmo tikšanos Štokenbergs novērtēja pozitīvi, uzsverot, ka tuvākajās nedēļās centīsies strukturizēt šodien pārrunāto un uzsākt tehniskos priekšdarbus organizācijas izveidošanai. Galvenās tēmas, kas tiktu aplūkotas statūtos, varētu būt valsts ekonomikas attīstība, sociālā sfēra, izglītība un lauku attīstība.

 

Štokenbergs arī jokojot norādīja, ka neatteiksies no viņam pienākošās kompensācijas, atstājot ministra amatu, tāpēc līdzekļu tehniskiem izdevumiem viņam pietikšot.

 

Politiķis arī aicināja klātesošos piesaistīt īdzīgi domājošos, kuriem būtu savs profesionāls redzējums uz turpmāko valsts attīstību. Pēc viņa teiktā, atbalsts esot arī no spējīgiem cilvēkiem Latvijas reģionos, kuri uz šodienas tikšanos vienkārši nav varējuši ierasties.

 

Kā ziņots, 19.oktobrī Štokenbergs tika izslēgts no Tautas partijas (TP) un tika pieprasīta viņa demisija.

 

Lēmumu par Štokenberga izslēgšanu TP valde pieņēmusi teju vienbalsīgi, pret balsojot tikai Pabrikam. Pēc sēdes Kalvītis žurnālistus informēja, ka Štokenbergs tiek izslēgts nevis par viedokļa paušanu, bet gan par atšķirīgu rīcību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas