Štokenbergu izslēdz no TP un pieprasīs viņa demisiju, Pabriks atkāpjas pats

Rīga, 19.okt., LETA. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs piektdien izslēgts no Tautas partijas (TP) un drīzumā tiks pieprasīta viņa demisija.

Savukārt ārlietu ministrs Artis Pabriks TP valdes sēdē pats paziņoja par atkāpšanos no amata, tomēr viņš nav izslēgts no partijas un arī negatavojas to pamest. Premjers un TP vadītājs Aigars Kalvītis pēc valdes sēdes paziņoja, ka Pabrika demisiju nepieņem, un viņam jāturpina strādāt ministra amatā.

 

Lēmumu par Štokenberga izslēgšanu TP valde pieņēmusi teju vienbalsīgi, pret balsojis tikai Pabriks, aģentūru LETA informēja ārlietu ministrs.

 

Štokenbergs, kurš patlaban atrodas 600 kilometrus no Valensijas, Spānijā, aģentūrai LETA teica, ka viņam piezvanījis Kalvītis, informējot, ka viņš izslēgts no TP par partijas rindu šķelšanu. Premjers apstiprinājis, ka tiks pieprasīta arī Štokenberga demisija.

 

Komentējot savu izslēgšanu, Štokenbergs secināja: "Tautas partijā nav vieta tiem, kas nepiekrīt [Andra] Šķēles viedoklim."

 

Štokenbergs Latvijā atgriezīsies pirmdien, 20.oktobrī.

 

Ministrs aģentūrai LETA teica, ka negrasās aiziet no politikas un atjaunos savu Saeimas deputāta mandātu.

 

Nevienai no esošajā politiskajā partijām Štokenbergs gan negatavojas pievienoties.

 

"Pikets pie Saeimas nama pierādīja, ka cilvēki vēlas, lai Latvijā tiktu garantēts tiesiskums, un sabiedrībā ir pietiekami daudz kompetentu un politiski aktīvu cilvēku, kuri gatavi godprātīgi strādāt, lai to nodrošinātu," teica Štokenbergs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas