Štokenbergu izslēdz no TP un pieprasīs viņa demisiju; Pabriks grib atkāpties pats, bet viņu nelaiž

Rīga, 19.okt., LETA. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs piektdien izslēgts no Tautas partijas (TP) un drīzumā tiks pieprasīta viņa demisija.

Savukārt ārlietu ministrs Artis Pabriks TP valdes sēdē pats paziņoja par vēlmi atkāpties no amata, tomēr premjers un TP vadītājs Aigars Kalvītis pēc sēdes paziņoja, ka Pabrika demisiju nepieņem, un viņam jāpabeidz iesāktie darbi ministra amatā.

 

Lēmumu par Štokenberga izslēgšanu TP valde pieņēmusi teju vienbalsīgi, pret balsojis tikai Pabriks, aģentūru LETA informēja ārlietu ministrs.

 

Štokenbergs, kurš patlaban atrodas Spānijā, aģentūrai LETA teica, ka viņam piezvanījis Kalvītis, informējot, ka viņš izslēgts no TP par partijas rindu šķelšanu. Komentējot savu izslēgšanu, Štokenbergs secināja: "Tautas partijā nav vieta tiem, kas nepiekrīt [Andra] Šķēles viedoklim."

 

Savukārt Kalvītis žurnālistiem teica, ka Štokenbergs tiek izslēgts nevis par viedokļa paušanu, bet gan par atšķirīgu rīcību.

 

"Šeit nav jāvelk nekādas paralēles ar Pabrika gadījumu, kurš netiek izslēgts, jo te nav runa par viedokļa paušanu, bet rīcību, un premjera kompetencē ir pieņemt šādu lēmumu," sacīja Kalvītis.

 

TP frakcijas vadītājs Māris Kučinskis žurnālistiem pauda viedokli, ka Štokenbergs apzināti darbojies pret partiju, lai arī ir bijis tās valdes loceklis, un savu nostāju partijas biedriem darījis zināmu caur avīzēm.

 

Kalvītis nolēmis jau tuvākos stundu laikā izlemt, kuram uzticēt reģionālās attiecības un pašvaldību lietu ministra amata pienākumus.

 

Ministrs aģentūrai LETA teica, ka negrasās aiziet no politikas un atjaunos savu Saeimas deputāta mandātu. Nevienai no esošajā politiskajā partijām Štokenbergs gan negatavojas pievienoties.

 

"Pikets pie Saeimas nama pierādīja, ka cilvēki vēlas, lai Latvijā tiktu garantēts tiesiskums, un sabiedrībā ir pietiekami daudz kompetentu un politiski aktīvu cilvēku, kuri gatavi godprātīgi strādāt, lai to nodrošinātu," teica Štokenbergs.

 

Skaidrojot, kāpēc nepieņem Pabrika demisiju, Kalvītis teica, ka viņam ir jāturpina strādāt un jāizpilda tie uzdevumi, kurus viņš apsolījies paveikt, stājoties ministra amatā.

 

"Es nepieņemšu viņa demisiju, jo ministram ir jāturpina strādāt un jāpabeidz iesāktie darbi, piemēram, Latvijas-Krievijas robežlīguma noslēgšana. Viena lieta ir izpratne par politisko situāciju, bet otra - darbu izpilde, kurus ministrs ir uzņēmies," sacīja Kalvītis.

 

Arī pats Pabriks žurnālistiem atzina, ka pirmdien viņš ies uz darbu, taču viņš nebija noskaņots ministra darbu turpināt. Intervijā Latvijas Radio Pabriks sacīja, ka grib dzirdēt Kalvīša argumentus saistībā ar vēlmi paturēt viņu valdībā.

 

Ārlietu ministrs sacīja, ka ir atcēlis savu pirmdien plānoto komandējumu un "vismaz šādā veidā pienākumus neveiks". Komentējot Kalvīša teikto, ka Pabrikam ir jāturpina pildīt iesāktie darbi, Pabriks atsaucās uz Vinstona Čērčila teikto, ka "kapiņi ir pilni ar neaizstājamiem cilvēkiem".

 

Pabriks arī minēja, ka viņam ir būtiski, lai valdībā tiktu uzklausīts viņa viedoklis.

 

"Es apzinos, ka mana aiziešana no amata valdības darbu tikai apgrūtinās, taču es nevaru rīkoties savādāk un turpināt darbu neuzticības apstākļos," teica ārlietu ministrs.

 

"Es apzinos, ka valdību nostādu grūtā situācijā, taču tajā pašā laikā man ir jāņem vērā notikumi, man ir grūti strādāt bez TP atbalsta," sacīja Pabriks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas