Strauji aug sociālā spilvena tēriņi veselībā

Sociālās drošības tīkla līdzekļu iztērēšana veselības jomā ilgu laiku sagādājusi galvassāpes, taču jaunākie Veselības ministrijas(VM) dati rāda, ka līdz gada beigām būs izlietota pilnīgi visa nauda no sociālā spilvena un patnedaudz pietrūks.

Kopumā šim gadam veselības jomai ir atvēlēti vairāk nekā 24 miljoni latu nosociālās drošības tīkla finansējuma jeb tā saucamā sociālā spilvena. Līdz pat gada vidum araizņemtās naudas, lai mazinātu ekonomiskās krīzes ietekmi uz iedzīvotājiem, iztērēšanu veselībābija lielas problēmas. Viena no tām - sociālā spilvena labumi bija pieejami tikai trūcīgām personām. Līdzko šādas izziņas nebija un lai arī cilvēks bija tikai par pāris latiem mēnesī bagātāks, tā palīdzība tika atteikta. Turklāt trūcīgiem pacientiem sedz ne tikai pacienta iemaksu, bet apmaksā arīpamatpakalpojumu.

 

VM Veselības politikas analīzes un plānošanas nodaļas vadītāja DainaMūrmane-Umbraško uzsver, ka sociālā spilvena naudas izlietojums būtiski pieaudzis, jo pašlaik šoatbalstu var saņemt personas ar zemiem ienākumiem, tātad ne tikai trūcīgie.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas