Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strīds par Pēterbaznīcu atkal saasinās

Kārtējo reizi uzvirmojis ieilgušais strīds par Sv. Pētera baznīcas īpašumtiesību jautājumu. Pašlaik dievnams juridiski ir bezsaimnieka manta, jo Saeima tā arī nav pieņēmusi atbilstošu speciālo likumu.

Baznīcā saimnieko speciāli izveidota pārvalde ilggadējās direktores Mariannas Ozoliņas vadībā. Gan viņas saimnieciskā darbība, gan viņas izpratne par sakrālās celtnes izmatošanu garīgām un kultūras aktivitātēm jau ne reizi vien kritizēta no dažādām tribīnēm.

 

Domstarpības saasinājušās, tapēc, visticamāk, jau jaunā gada sākumā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) tiks iesniegta prasība uzsākt baznīcas apsaimniekotāju darbības izvērtēšanu.

 

Viens no aktīvākajiem Sv. Pētera baznīcas pašreizējās apsaimniekošanas modeļa kritiķiem ir mācītājs un Rīgas domes deputāts Jānis Šmits (LPP). Viņš kategoriski iestājas par dievnama atdošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) īpašumā. J. Šmits norādīja, ka tiekot izplatīta nepatiesa informācija, ka ēka nekad neesot piederējusi baznīcai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas