Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Studētgribētāju vispieprasītākās - sociālās zinātnes, palielinās arī inženierzinātņu un medicīnas popularitāte

Otrdien lielajās augstskolās beidzās pieteikšanās pamatstudijām un lielākā jauniešu interese joprojām ir par komunikācijas, vadības un tiesību zinātnēm, taču augstskolu pārstāvji norāda, ka turpinās tendence pakāpeniski pieaugt interesei arī par inženierzinātņu studijām un medicīnu.

Latvijas Universitātes (LU) Studentu servisa direktors Jānis Saulītis stāsta, ka LU, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) pieteikumu studijām ir apmēram par 10% mazāk nekā pērn.


Divpadsmitklasnieku skaits šogad bijis par 7% mazāks nekā pērn, tātad interese par šīm trim
augstskolām ir kritusies straujāk, kas nozīmē, ka vairāk jauniešu varētu būt izvēlējušies studijas
citās Latvijas augstskolās, devušies uz ārzemēm vai nestudēs vispār.

 

Popularitātes lēciens bijis medicīnas studijās. Rīgas Stradiņa universitātē studiju programmā Medicīna ir saņemts pēdējos astoņos gados lielākais pieteikumu skaits - 728, krietni pieaugusi arī medicīnas studiju
popularitāte LU. Tomēr programmā Komunikācijas zinātne uz vienu budžeta vietu ir pat 46
pretendenti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas