Sudraba apsver iespēju tiesāties ar Šleseru

Rīga, 29.okt., LETA. Valsts kontroliere Inguna Sudraba apsver iespēju vērsties tiesā saistībā ar satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) viņai veltītajiem izteikumiem un pārmetumiem.

Iepriekš valsts kontroliere vērsās Ģenerālprokuratūrā, lūdzot vērtēt Šlesera izteikumus un saukt ministru pie atbildības par nepatiesas informācijas izplatīšanu.

 

Savā atbildē prokuratūra norobežojusies no šīs lietas un uzsvērusi, ka nevar sākt nekādas darbības, jo tā esot tikai tiesas kompetence.

 

Tā kā prokuratūras atbilde ir saņemta pavisam nesen, Sudraba vēl konsultējas ar ekspertiem par savu tālāko rīcību, tomēr iespējamība, ka valsts kontroliere vērsīsies tiesā, esot liela. Lēmums varētu tikt pieņemts šīs nedēļas laikā.

 

Sudraba uzsvēra, ka līdz šim nav bijusi iesaistīta tiesvedībās un tā viņai esot nezināma sfēra, tomēr viņa negrasās samierināties ar Šlesera izteikumiem, kas uzskatāmi par "nepatiesiem izdomājumiem un meliem".

 

Kā ziņots, 4.septembrī Valsts kontrole (VK) vērsās Satiksmes ministrijā (SM) ar lūgumu sniegt informāciju par valsts institūciju darbību, nodrošinot preču un citu priekšmetu pārvietošanu Latvijas-Krievijas robežkontroles punktos.

 

Šlesers pieļāva iespēju, ka Sudraba darbojas "savu draugu interesēs, kuriem pierobežā ir zemes īpašumi, lai uzzinātu ar uzņēmējdarbību saistītu informāciju".

 

SM vērsās prokuratūrā ar lūgumu veikt VK veikto darbību likumības pārbaudi.

 

Jau ziņots, ka Sudraba lūgusi SM sniegt informāciju par to, kāds progress panākts kravas autotransporta stāvlaukuma būvniecībā Latvijas-Krievijas pierobežā, kā arī kādus piedāvājumus izteikuši Somijas koncerns "Containership" un Krievijas AS "Konteineru kravu pārvadājumu centrs "TransContainer"" attiecībā uz konteineru pārvadāšu pa dzelzceļa līniju virzienā uz Maskavu.

 

SM vēstulē norāda, ka VK uzdotie jautājumi ir "klajā pretrunā ar VK tiešajiem uzdevumiem un mērķi, atrodas ārpus tās kompetences un iejaucas citu valsts institūciju, tajā skaitā Ministru prezidenta, darbībā. Informācijas pieprasījumi no VK amatpersonu puses, mūsuprāt, tikuši pausti prettiesiskā veidā".

 

SM lūdz prokuratūru veikt pārbaudi par VK amatpersonu rīcību, par VK darbībām, slēdzot iespējami prettiesisku starpresoru vienošanos, kā arī par VK darbības likumību un lietderību, pārbaudot tās atbilstību normatīvajiem aktiem un finanšu līdzekļu lietderīgai un efektīvai izmantošanai.

 

Šlesers ar pārmetumiem Sudrabai un VK klajā nāca dienā, kad VK publiskoja revīzijas par Latvijas Pasta (LP) īpašuma Rīgā, Stacijas laukumā 1, iznomāšanu.

 

VK revīzijā secinājusi, ka LP, noslēdzot līgumu ar SIA "Attīstības aģentūra" par īpašuma Rīgā, Stacijas laukumā 1, iznomāšanu, rīkojies nesaimnieciski, zaudējot divus miljonus latu.

 

Komentējot VK pārbaudi LP ēkas iznomāšanas lietā, Šlesers uzsvēra, ka reti kurš īpašums ir iznomāts tik izdevīgi kā LP centrālā ēka. Nomnieks par ēkas izmantošanu maksā 180 000 latu mēnesī plus inflācijas procentu.

 

"VK informācija par iespējamajiem pārkāpumiem ir vairāk nekā neprecīza," iepriekš sacīja satiksmes ministrs.

 

Tāpat Šlesers iepriekš pauda viedokli, ka VK un tās vadītāja ir nostājušies kāda ekonomiska grupējuma pusē un vēlas no valsts iestādēm iegūt slepenu, VK rīcībā neesošu informāciju, tādējādi palīdzot kādam grupējumam.

 

Satiksmes ministrs pie šāda secinājuma nonācis, jo VK uzdevusi jautājumus, kas, pēc ministra domām, neattiecas uz VK kompetences jomu, piemēram, par paveikto Latvijas un Krievijas robežšķērsošanas jautājumu risināšanā un rindu uz abu valstu robežas mazināšanu. Pēc Šlesera domām, VK vāc informāciju par jautājumiem, kas nav saistīti ar tās kompetenci, kādas ekonomiskās grupas interesēs.

 

Sudraba kategoriski norobežojās no Šlesera izteikumiem, ka pārstāv kāda ekonomiskā grupējuma intereses.

 

"Vienīgais ekonomiskais grupējums, kuru es pārstāvu, ir Latvijas tauta, kurai patlaban nav tie labākie laiki, pateicoties šādiem politiķiem, kas nepilda savus pienākumus," sacīja Sudraba.

 

Pēc valsts kontrolieres domām, Šlesers ar saviem izteikumiem vēlējās novērst uzmanību no revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem LP centrālās ēkas izmantošanā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas