Sudraba kategoriski noliedz "Parex bankas" interešu pārstāvēšanu

Rīga, 21.nov., LETA. Valsts kontroliere Inguna Sudraba kategoriski noliedz pārmetumus par "Parex bankas" interešu pārstāvēšanu.

Intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" viņa norāda, ka turpina gatavot prasību tiesā pret satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP/LC), kurš pieļāva iespēju, ka Sudraba darbojas "savu draugu interesēs, kuriem pierobežā ir zemes īpašumi, lai uzzinātu ar uzņēmējdarbību saistītu informāciju".

 

"Patlaban strādāju pie šī jautājuma. Kad to izdarīšu, paziņošu. Tas nav apsēsties pie papīra, uzrakstīt dažus teikumus un aiznest uz tiesu. Darīšu to pirmo reizi dzīvē. Es vienmēr saprotu, ka cilvēks var kādā veidā kļūdīties, varbūt kaut ko izdarīt ātrumā un emociju uzplūdā, bet te bija par daudz to emociju un neargumentētu pārmetumu. Te ir runa par manu godu," skaidro valsts kontroliere.

 

Sudraba dzirdējusi par sevi, ka "viņa ir ielikta, lai pārstāvētu "Parex" intereses".

 

"Man liekas tik nožēlojami, kāda ir cilvēku izpratne par to, ko daru šajā amatā. Pusotru gadu biju "Parex" algota darbiniece, tāpat kā vismaz 3000 citi tolaik, nebiju akcionāre vai cita labuma guvēja. Esmu pateicīga par iespēju, kas man bija, kad valsts pārvaldei nebiju vajadzīga. Ieguvu neatsveramu pieredzi, paskatoties uz valsts pārvaldi no malas. Strādājot pašreizējā amatā, mani un bankas ceļi nekrustojas," uzsver Sudraba.

 

Viņa skaidro, ka nekādā veidā nevar palīdzēt "Parex bankai" iegūt vairāk privātpersonu vai juridisko personu līdzekļus.

 

Sudraba atzīst, ka vienīgais gadījums, kad izjutusi spiedienu, bijušas nesaskaņas ar Satiksmes ministriju (SM).

 

"Neviens nav teicis: "Šo, lūdzu, nepārbaudiet!" vai ko tādu. Nekad neesmu saņēmusi nekādus norādījumus, izņemot šajā gadījumā ar SM, kad atļāvās pateikt, ka mums nedos informāciju, ka mums kaut kas nepienākas, ka mēs pārkāpjam likumā noteiktās pilnvaras. Tā ir kaut kāda spiediena izdarīšana uz VK vai arī baidīšanās. Pretreakcija, pretuzbrukums vienmēr ir viena no darbībām tajā brīdī, kad grib sevi aizsargāt un kaut ko neatklāt," norāda Sudraba.

 

Viņa pieļauj iespēju, ka Valsts kontrole ir aizskārusi kādu SM "sāpīgu vietu", paši to negribot, tikai interesējoties, kur valdība gatavojas ieguldīt līdzekļus, risinot jautājumu par ātrāku valsts robežas šķērsošanu.

 

"Tad ir kaut kas, par ko mums jāinteresējas daudz vairāk," sola Sudraba.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas