Sudraba: Par atsevišķām VK revīzijām tiek sacelta ažiotāža, bet par daudz nopietnākiem pārkāpumiem - klusēts

Rīga, 23.okt., LETA. Par atsevišķām Valsts kontroles (VK) revīzijām tiek sacelta ažiotāža, bet par daudz nopietnākiem pārkāpumiem - klusēts, intervijā laikrakstam "Biznes&Baltija" atzīst valsts kontroliere Inguna Sudraba.

"VK visus pārbauda vienādi. Mums ir vienota metodoloģija, viens standarts. Kad par atsevišķām revīzijām tiek sacelta ažiotāža, bet par citām, daudz nopietnākām, klusē, tas ir ļoti nepatīkami," uzsver VK vadītāja.

Pēc viņas domām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Alekseja Loskutova, bijušā Satversmes tiesas priekšsēdētāja Aivara Endziņa un Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja Arņa Cimdara pārkāpumi no finanšu viedokļa bijuši nesalīdzināmi ar tām nelikumībām, ko pieļāvušas citas valsts institūcijas, piemēram, Tieslietu ministrija, kurā maijā tika konstatēti simtiem miljonu latu zaudējumi, taču tam neviens nepievērsa uzmanību.

Kā norāda Sudraba, minētie trīs gadījumi ir saistīti ar uzbrukumu "neērtām" personām. "Ar Aivaru Endziņu viss ir skaidrs - zem viņa uzcītīgi raka un vēlējās atrast vismaz kaut kādus netīrumus, ar ko apliet. Atrada. Kas attiecas uz Arni Cimdaru, šeit mūsu revīziju izmantoja pat divreiz - pirmo reizi, kad viņu pārvēlēja amatā, bet otro reizi saistībā ar referendumu [par valsts drošības likumu grozījumiem]. Kas attiecas uz Alekseju Loskutovu, mums saglabājas normālas attiecības. Es viņu ļoti cienu kā profesionāli.

Saprotams, ja ir pieņemts lēmums viņu atbrīvot, noderēs jebkurš instruments," skaidro VK vadītāja.

Viņa uzsver, ka VK nevēlas, lai revīzijas tiktu izmantotas "amatpersonu teroram".

"Ja visus vadītājus ir tik viegli aizvākt, tad neviena nepaliks. Bet Latvijā jau tā ir maza izvēle," norāda Sudraba.

Pēc VK vadītājas domām, Loskutova lieta rada precedentu, kad pat par nenozīmīgiem pārkāpumiem tiek rosināta iestādes vadītāja atbrīvošana. Tomēr politiķiem tas var sagādāt problēmas, jo gandrīz visās valsts institūcijās VK atklāj pārkāpumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas