Sudraba šokēta par neefektivitāti valsts sektorā

Rīga, 23.okt., LETA. Valsts kontroliere Inguna Sudraba bijusi šokēta par neefektivitāti valsts sektorā.

Intervijā laikrakstam "Biznes&Baltija" Sudraba stāsta par sajūtām, kas viņai radušās, atstājot darbu Finanšu ministrijā un sākot strādāt AS "Parex banka".


"Kad atnācu uz banku no Finanšu ministrijas, biju vienkārši šokēta. Tas ir pavisam cits profesionalitātes līmenis. Tas ir ātrums, uzņēmība, spēja analizēt, vienkārši sapratne no pusvārda. Uzdevumi tika risināti ātri un efektīvi. Kopumā gandrīz pilnīgs pretstats valsts sektoram," norāda valsts kontroliere.

Viņa uzsver, ka problēmas, kas valsts iestādēs risinātas ilgu laiku, privātajā sektorā atrisinātas dienas laikā. "Tur, atšķirībā no ministrijām, algu nesaņem par neko," skaidro Sudraba.

Viņa uzskata, ka situācija mainīsies tad, kad sabiedrība mainīs attieksmi pret valsts īpašumu un naudu. "Paies vēl daudzi gadi, kamēr mainīsies morāle. Un tikai tad nodokļu maksātāji par savu naudu varēs saņemt adekvātus pakalpojumus," prognozē Valsts kontroles vadītāja.

Sudraba norāda, ka Rietumeiropā kontroles institūcijas vērtē līdzekļu izmantošanas efektivitāti, bet Latvijā ir problēmas pat ar likumību. "Kāda tur efektivitāte, ja nav likumības," savu nožēlu pauž valsts kontroliere.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas