Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētku priekšvakarā Rēzekne uz pusi dienas paliek bez elektrības

Rīga, 31.dec., LETA. Gadumijas priekšvakarā šorīt daļa Rēzeknes palika bez elektrības, jo bija izcēlies ugunsgrēks elektrības apakšstacijā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inese Veisa.

Vispirms ap plkst.13 elektrības padeve Rēzeknē tika atjaunota slimnīcā, kā arī katlu mājās, lai cilvēki nepaliktu bez siltuma, savukārt ap plkst.15 AS "Latvenergo" Rēzeknē atjaunoja elektrības padevi faktiski visiem klientiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.  

Rēzeknieši elektrību tagad saņem no citām elektrības līnijām, jo šodien negadījumā cietušo elektrības apakašstaciju "Rēzekne" pagaidām var ekspluatēt tikai daļēji. Tas nozīmē, ka elektrības padeve pilsētā pašlaik ir nedaudz nestabilāka un ir lielākas pārslodzes iespējas.

 

Pēc Sikšņa stāstītā, pēc svētkiem tiks sākti remontdarbi apakšstacijā, taču līdz stacijas atjaunošanai rēzeknieši elektrību saņems no citām pilsētām. Siksnis nevarēja pateikt, cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai atsāktu darboties Rēzeknes apakšstacija, taču norādīja, ka, iespējams, būs jāiepērk atsevišķa tehnika, kura šodienas ugunsgrēka laikā tika bojāta.

 

Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts Jāzeps Korsaks aģentūrai LETA pastāstīja, ka arī slimnīcā kādu laiku elektrības padeve tika pārtraukta, bet slimnīcas dīzeļģeneratos ar elektrību apgādāja tikai reanimācijas nodaļu un operāciju bloku. Uz kādu laiku līdz ar to bija apstājusies virtuves darbība un slimnīca jau bija sazinājusies ar Zemessardzi par lauku virtuves atvešanu.

 

Kā aģentūrai LETA stāstīja vairāki rēzeknieši, problēmas ar elektrību bija radījušas arī dažas gauži prozaiskas problēmas, piemēram, daudzi iepirkšanos svētku mielasta sagādāšanai bija atlikuši uz beidzamo brīdi, taču elektrības trūkuma dēļ daudzi veikali nestrādāja. Daži rēzeknieši šī iemesla dēļ pat devās iepirkties uz tuvākajām tirdzniecības vietām ārpus pilsētas, kas savukārt bija liegts tiem, kuriem nav sava auto.

 

Jau ziņots, ka gadumijas priekšvakarā daļa Rēzeknes palika bez elektrības, jo izcēlās ugunsgrēks divos elektrības skapjos. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inese Veisa stāstīja, ka šorīt neilgi pirms plkst.9 ugunsdzēsēji saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Koku ielā, aizdegušies divi elektrības sadales skapji pie augstsprieguma līnijām.

 

Pēc Siksņa stāstītā, negadījums Rēzeknē ir saistīts ar tehniskiem traucējumiem apakšstacijā Rēzeknē, kad vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ tika novērota dūmošana un gruzdēšana. Elektrība iedzīvotājiem tika atslēgta, lai varētu tikt veikti dzēšanas darbi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas