Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

SVF vadītāja: Pastāvēs, kas pārmainīsies

Rīga, 5.jūn., NOZARE.LV. Pastāvēs, kas pārmainīsies, - ar šiem latviešu dižgara Raiņa vārdiem Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda šodien atklāja Rīgā notiekošo konferenci par Baltijas valstu tautsaimniecības atveseļošanās pieredzi.

SVF vadītāja savā uzrunā slavēja Latvijas veikumu pēdējos gados valsts ekonomikas sakārtošanā un norādīja uz trīs uzdevumiem, kas mūsu valstij vēl ir jāpaveic, proti, Latvijai ir jātiecas uz eiro ieviešanu, jāsekmē tautsaimniecības konkurētspēja, kā arī jāstrādā pie sociālās nevienlīdzības mazināšanas sabiedrībā.  

Lagarda norādīja, ka Latvijai ir jātiecas uz mērķi pievienoties eirozonai un jāīsteno programma šī mērķa sasniegšanai.

 

SVF vadītāja atzīmēja, ka Latvijai un pārējām Baltijas valstīm ir jāturpina reformas konkurētspējas stiprināšanai, jāveicina darbaspēka aktivitāte. SVF vadītāja arī norādīja, ka ir būtiski salāgot izglītību un profesionālo apmācību ar tirgus prasībām.

 

Trešais būtiskais uzdevums Latvijai, pēc Lagardas domām, ir aktīvāks darbs sociālās kohēzijas nodrošināšanā. Patlaban ir novērojama liela ienākumu nevienlīdzība sabiedrībā - sakārtojot ienākumus skalā, tās augšējam "top 20" ir septiņas reizes lielāki ienākumi nekā apakšējiem 20%, norādīja SVF vadītāja.

 

Lagarda rezumēja, ka, īstenojot starptautiskā aizdevuma programmu, Latvija ir parādījusi, ka var būt spēcīga un disciplinēta valsts.

 

SVF ir lepns būt par daļu no šī veiksmes stāsta, teica Lagarda.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas