Svinīgi atzīmē tūkstošo sirds operāciju mākslīgajā asinsritē

Rīga, 22.nov., LETA. Šodien koncertzālē "Lielā ģilde" svinīgi tika atzīmēta tūkstošā sirds operācija mākslīgajā asinsritē.

"Šī ir liela diena ne tikai mūs centram, bet visai veselības aprūpei Latvijā kopumā," atnākušos viesus uzrunāja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romans Lācis.

 

Viņš informēja, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē vienā centrā izdarītas vairāk nekā tūkstotis sirds operāciju mākslīgajā asinsritē.

 

Lācis piebilda, ka tas sasniegts ar milzīgu darbu.

 

Pirmais sirds asinsvadu ķirurģijas centrs Latvijā tika izveidots1969.gada 1.jūlijā.

 

Lācis informēja, ka Latvija patlaban ieņem pirmo vietu pasaules statistikā ar mirušo cilvēku skaitu, kuri miruši sirds slimību dēļ.

 

Viņš piebilda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centram nepieciešamas jaunas tehnoloģijas, jāattīsta transplantācijas iespējas, jāpapildina centrs ar 30 gultām. Tāpat centru būtu nepieciešamas papildināt ar sešām operācijas zālēm.

 

Tomēr kā tuvākos uzlabojumu Lācis minēja nepieciešamību nodrošināt diennakts dežūras centrā. Tas prasītu papildu cilvēkresursus. Tāpat arī nepieciešams izveidot rehabilitācijas nodaļu. Tam visam nepieciešams papildu finansējums un to centrs sagaida no valdības puses, Lācis informēja.

 

Pēc uzrunas mūziķis Jānis Paukštelo izklaidēja sanākušos viesus ar dziesmām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas