Tautas partijas premjera amata kandidāts, visticamāk, būs Zalāns

Rīga, 5.dec., LETA. Tautas partija (TP) premjera amatam, visticamāk, virzīs reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Edgaru Zalānu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

TP valde par atbalstu Zalāna kandidatūrai šovakar gatavojas izšķirties tādēļ, ka viņa darba stāžs ministra amatā ir tikai viens mēnesis un politiskie oponenti nevarēs pārmest, ka TP kandidāts ir cieši saistīts ar iepriekšējo valdību, kas zaudēja sabiedrības uzticību.

 

Līdz šim visbiežāk kā TP premjera amata kandidāts tika minēts finanšu ministrs Oskars Spurdziņš, taču viņš ministra amatā ir strādājis jau trīs gadus, tādēļ varētu tikt nopietni saistīts ar Aigara Kalvīša (TP) valdības neveiksmēm.

 

Zalāns tikai pirms mēneša - 8.novembrī - kļuva par reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Kalvīša valdībā, bet līdz tam viņš vairākus gadus bija Kuldīgas mērs.

 

Zalāns ir dzimis 1967.gada 3.septembrī Kuldīgā, kur dzīvo joprojām, precējies, ģimenē ir divi bērni. Viņam ir augstākā izglītība, pēc specialitātes viņš ir arhitekts. 1992.gadā Zalāns beidzis Rīgas Tehnisko universitāti, bet vēlāk papildinājis zināšanas ārzemēs - 1993.gadā beidzis kursus par pilsētplānošanu Zviedrijā, bet 1994.gadā beidzis Kvīnslendes universitāti ASV, zināšanas papildinājis arī Austrālijā.

 

Zalāns strādājis Kuldīgas rajona padomē par galveno arhitektu, bijis "RBAC Kurzeme" pārstāvis Kuldīgas domē un Kuldīgas rajona padomē, bijis Reģionālās attīstības departamenta direktors Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. 1998.gadā Zalāns sāka darbu Kuldīgas rajona padomē kā Reģionālās attīstības nodaļas vadītājs.

 

1998.gada oktobrī Zalāns kandidēja 7.Saeimas vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, 1999.gada jūlijā kļuva par 7.Saeimas deputātu un 2000.gada februārī nolika 7.Saeimas deputāta mandātu, jo tika iecelts par Ministru prezidenta Andra Šķēles (TP) biroja vadītāju.

 

2000.gada maijā viņš tika iecelts par Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāru.

 

2001.gada martā Zalāns kandidēja Kuldīgas domes vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, tika ievēlēts par Kuldīgas domes deputātu un domes priekšsēdētāju. Tā paša gada aprīlī viņš tika ievēlēts arī par Kuldīgas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieku. Pēc četriem gadiem Zalāns atkal kandidēja Kuldīgas domes vēlēšanās no Tautas partijas saraksta, tika ievēlēts par pašvaldības deputātu un Kuldīgas domes priekšsēdētāju.

 

Pirms mēneša Zalāns piekrita kandidēt uz vakanto reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amatu, norādot, ka ir gatavs ministra posteni ieņemt arī tikai līdz decembra sākumam, kad atkāpsies Kalvīša vadītā valdība. Zalāns iepriekš sacīja, ka lēmums piekrist ieņemt ministra vietu tapis tāpēc, ka jāpabeidz administratīvi teritoriālās reformas likumu pakete, ko bez ministra izdarīt būtu sarežģīti.

 

Kā liecina viņa amatpersonas ienākumu deklarācija, Zalānam pieder dzīvojamā ēka Kuldīgā, lietošanā nodota zeme Kuldīgas rajona Vārmes pagastā un viņš nomā vasarnīcu Jūrmalā. Zalānam pieder 100 AS "Ventspils nafta" akcijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas