Tautas sapulci noslēdz ar aicinājuma īstenot godīgu politiku un tiesisku valsti pieņemšanu

Rīga, 3.nov., LETA. Šodien tautas sapulces Doma laukumā noslēgumā tika nolasīts aicinājums iedzīvotājiem pieprasīt tiesisku valsti un godīgu politiku, novēroja aģentūra LETA.

"Mēs esam vienoti, bet mēs arī esam dažādi. Mums daudzos jautājumos ir dažādi uzskati, dažādi mērķi, mēs esam balsojuši un balsosim par dažādām partijām. Tas ir dabiski - tā ir demokrātija," teikts aicinājumā.

"Tomēr, par spīti atšķirībām, mūs vieno pārliecība, ka Latvijai ir jābūt tiesiskai valstij, kurā valda likums, nevis atsevišķu cilvēku patvaļa. Mūs vieno pārliecība, ka politikai ir jābūt godīgai un politiķu darba mērķim ir jābūt nevis savu materiālo interešu apmierināšanai, bet savu vēlētāju interešu pārstāvēšanai," teikts aicinājumā.

"Ja tiesas, prokuratūra, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), policija vai drošības iestādes kļūst politiski ietekmējamas, Latvija nevar būt tiesiska valsts. Tāpēc mūs satrauc valdības centieni politiski iejaukties tiesībsargājošo iestāžu darbā," norādīts aicinājumā.

Aicinājuma autori uzsver: cenšoties atlaist KNAB direktoru Alekseju Loskutovu, valdība pārkāpusi būtisku robežu. "Taču, pateicoties sabiedrības spiedienam, pateicoties katram no mums, katra gatavībai izteikt savu viedokli, valdība bija spiesta atsaukt Loskutova jautājumu no Saeimas," teikts aicinājumā.

"Tāpēc apzināsimies - mēs varam ietekmēt Saeimas un valdības lēmumus. Taču tiesisku valsti un godīgu politiku nevar panākt ar vienu lēmumu vai solījumu. To var panākt, tikai nopietni domājot un ilgstoši strādājot. Nevar būt tiesiskas valsts, ja tiesu lēmumi tiek tirgoti pie tējas tases. Nevar būt godīgas politikas, ja visai tautai svarīgi jautājumi tiek lemti slepenās sanāksmēs zoodārzā. Nevar valstī būt īsta demokrātija, ja partijās valda oligarhi," teikts aicinājumā.

Aicinājumā norādīts, ka iedzīvotāji sanākuši, lai pieprasītu tiesisku valsti un godīgu politiku.

"Lai to panāktu, tieslietu sistēmai ir jāatbrīvojas no neētiskiem darboņiem, tiesībsargātāju neatkarība ir jāstiprina, partijām ir jākļūst iekšēji demokrātiskām un amatpersonām ir jāiesaista sabiedrība lēmumu pieņemšanā," rakstīts aicinājumā.

"Taču ne jau tikai politiķi ir atbildīgi par Latvijas nākotni. Visupirms par Latvijas nākotni esam atbildīgi mēs. Ar savu klātbūtni tautas sapulcē mēs apliecinām, ka katrs apzināmies šo atbildību. Latvija ir mūsu valsts. Valsts - tie esam mēs. Dievs, svētī Latviju!", teikts aicinājumā.

Aicinājumu nolasīja žurnālists Pauls Raudseps. Sanākušie ar atbalsta saucieniem vairākkārt pauda piekrišanu tekstā minētajam.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties zem šī aicinājuma un nosūtīt to valsts augstākajām amatpersonām - Valsts prezidentam Valdim Zatleram, Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem, Ministru prezidentam Aigaram Kalvīti. Aicinājums atrodams portālā "www.vdiena.lv".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas