TB/LNNK kongresā debatēs nedaudz lielāks atbalsts izskan Kristovskim

Rīga, 24.nov., LETA. Šodien apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) kongresā debatēs nedaudz lielāks atbalsts izskanēja Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Ģirtam Valdim Kristovskim, nevis līdzšinējam partijas vadītājam Robertam Zīlem.

"Šodien mums ir jāizšķiras, vai partija būs atvērta izmaiņām. Tāpēc balsojiet par Kristovski, pretējā gadījumā viss paliks kā ir," sacīja profesore Janīna Kursīte, "ja mēs paliekam ar zīli rokā, tad nekad nezināsim, kāds izskatās mednis kokā."

Partijas līdzšinējā valdes locekle Ilze Viņķele pauda viedokli, ka TB/LNNK vajadzētu spēlēt būtisku lomu Latvijas politikā, un, lai tā notiktu, partijā ir nepieciešamas pārmaiņas un jauns vadītājs.

Partijas biedrs Juris Bogdanovičs savukārt retoriski jautāja, vai partijas līdzšinējā vadība ir strādājusi visas Latvijas labā, vai arī darbu partijā izmantojusi kā tramplīnu personisko mērķu sasniegšanai. "Vai bijušā TB/LNNK līdera Jāņa Straumas iesauka Batjka ir radusies bez pamata? Mums ir jābūt tiem, kas aicina koalīcijā, nevis jānāk pie krupja katla un jāgaida kamēr mūs izvēlēsies," sacīja Bogdanovičs.

Cits apvienības biedrs Imārs Kiršbaums aicināja partiju nepieļaut, lai iekšlietu ministrs Ivars Godmanis (LPP/LC) nonāk premjera amatā. "Lai arī Šķēle ir oligarhs un vēl piedevām spīdzina krupjus, viņš ir mūsu domubiedrs, jo iestājas pret masveida lētā darba spēka ievešanu," teica Kiršbaums.

Arī EP deputāte Inese Vaidere aicināja runāt arī par to, ko partija nav paveikusi, un atzīt, ka tajā ir nepieciešamas pārmaiņas. Uz to pretī tika saņemta Rīgas domnieka Andreja Požarnova replika, ka par pašreizējo EP deputātu darbu esot vien dzirdams, ka "Kristovskis atkal ir ar kaut ko neapmierināts".

Savukārt Saeimas deputāts Juris Dobelis pauda neizpratni, kā tie partijas biedri, kuri "vairākkārt ēduši no vienas bļodas", tagad tajā iespļauj.

Pašlaik notiek balsošana par nākamo partijas vadītāju, kurš TB/LNNK vadīs vienu gadu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas