TB/LNNK lems, vai virzīt citu kandidātu; saskata problēmas valdības darbā

Rīga, 17.okt., LETA. Apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) vēl lems, vai virzīt savu kandidātu vakantajam ekonomikas ministra amatam, aģentūru LETA informēja Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats.

Grīnblats norādīja, ka situācija valdībā ir pilnīgi zināma tikai kuģa kapteinim, kas ir Kalvītis.

 

"Kuģa stāvokli nepārzina atsevišķi tā apkalpes locekļi, bet gan tikai kapteinis. Protams, ka šai valdībai ir grūtības, un to visi redz," sacīja Grīnblats.

 

Kā ziņots, Rīgas domes deputāts Einārs Cilinskis (TB/LNNK) nolēmis atteikties no kandidēšanas uz ekonomikas ministra amatu.

 

Cilinskis šodien žurnālistiem uzsvēra, ka patlaban izveidojusies politiskā situācija viņam liedz kandidēt uz ekonomikas ministra amatu.

 

Uz šādu soli Cilinski pamudinājušas masu medijos paustās aizdomas, ka premjers Aigars Kalvītis (TP) varētu būt nolēmis viņu virzīt apstiprināšanai amatā, pretī saņemot apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) atbalstu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbrīvošanai no amata.

 

Lēmumu par atteikšanos kandidēt uz ekonomikas ministra amatu viņš esot pieņēmis, lai uz partiju netiktu mesta aizdomu ēna par politikas aizkulisēs slēgtu vienošanos.

 

Grīnblats norādīja, ka Cilinskis lēmumu par atteikšanos kandidēt pieņēmis personīgi, augstāk vērtēdams partijas intereses.

 

Grīnblats atzina, ka viens no kandidātiem ekonomikas ministra amatam, par ko varētu lemt, ir Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK).

 

"Esam vairākas reizes dzirdējuši par pozitīvajām atsauksmēm par Zīli, un ekonomikas ministram būtu jābūt līdzvērtīgam ar premjeru un finanšu ministru," sacīja Grīnblats.

 

Jau ziņots, ka vakar Kalvītis un TB/LNNK vienojās virzīt Cilinski apstiprināšanai ekonomikas ministra amatā, bet likvidēts tiks īpašu uzdevumu ministra Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās postenis, kuru ieņem "tēvzemietis" Normunds Broks.

 

Pēc šādas vienošanās masu medijos izskanēja neoficiāli izteikti pieļāvumi, ka atbalsts Cilinskim varētu būt iemainīts pret atbalstu Loskutova nomaiņai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas