TB/LNNK valde ekonomikas ministra amatam izvirza Cilinski

Rīga, 17.sept., LETA. Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (TB/LNNK) valde pirmdien vienbalsīgi ekonomikas ministra amatam izvirzījusi Rīgas domes deputātu, 44 gadus veco Eināru Cilinski, aģentūru LETA informēja partijas preses sekretārs Rolands Pētersons.

TB/LNNK valdes lēmums vēl būs jāapstiprina partijas domei, kuras sēde paredzēta šo piektdien, 21.septembrī, Jelgavā.

 

LETA jau ziņoja, ka līdzšinējais ekonomikas ministrs Jurijs Strods (TB/LNNK) ģimenes apstākļu dēļ iesniedza atlūgumu, un premjers to pieņēmis.

 

Cilinskis aģentūrai LETA norādīja, ka piekrīt ieņemt ministra amatu. Viņš sola šajā amatā turpinātu īstenot līdzšinējo TB/LNNK politiku.

 

"Jāturpina iesāktie darbi un jānodrošina pēctecība," teica Cilinskis. Viņš gan norādīja, ka detalizētāk par plāniem varētu izteikties nedaudz vēlāk.

 

"Liela uzmanība būtu jāpievērš konkurences veicināšanai būvniecībā, kā arī jāatbalsta enerģētikas sektors, bet nedrīkst aizmirst arī citas sfēras," uzsvēra Cilinskis.

 

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīva datiem augstāko izglītību Cilinskis 1986.gadā ieguvis Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad - Rīgas Tehniskā universitāte), kur studēja Ķīmijas fakultātē. 1997.gadā viņš RTU ieguva bakalaura grādu ekonomikā, bet 1999.gadā - maģistra grādu starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanā.

 

Cilinskis bija Augstākās Padomes deputāts, bet 5.Saeimā netika ievēlēts un bija deputāta Eduarda Berklava palīgs.

 

1994.gadā viņš tika ievēlēts Rīgas domē, kur bija Vides aizsardzības komitejas un Pilsētas drošības un kārtības komitejas priekšsēdētājs.

 

Ne nākamajā Rīgas domes sasaukumā, ne 6.Saeimā Cilinskis netika ievēlēts, bet 1998.gadā kļuva par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieku.

 

Viņš netika ievēlēts arī ne 7. un 8. Saeimā, ne Rīgas domē 2001.gada pašvaldības vēlēšanās, ne Eiropas Parlamentā. Par Rīgas domes deputātu Cilinskis visbeidzot kļuva pēc 2005.gada vēlēšanām, bet 9.Saeimas vēlēšanas viņam atkal izrādījās neveiksmīgas.

 

Premjers Aigars Kalvītis (TP) uzsver, ka par nākamo ekonomikas ministru jālemj valdošo partiju koalīcijai, un pagaidām atturas pausts savu vērtējumu par to, kurš varētu ieņemt vakanto amatu.

 

Kalvītis pēc valdību veidojošo partiju koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka tad, kad tiks izvirzīti kandidāti, viņš paudīšot savu vērtējumu.

 

"Es izvēlēšos visprofesionālāko ministru," sacīja Kalvītis.

 

TB/LNNK koalīcijas padomes sēdē premjeru informēja, ka vakantajam amatam virzīs Cilinski, tomēr Kalvītis pagaidām nevēlējās komentēt viņa kandidatūru.

 

Savukārt TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle žurnālistiem norādīja, ka profesionālāku kandidātu par Cilinsku būtu grūti atrast, jo viņam esot ne tikai liela pieredze likumdošanā, bet arī ar darbu Vides ministrijā viņš pierādījis, ka ir spējīgs un zinošs jautājumos par ekonomiku un Eiropas Savienību.

 

Saskaņā ar koalīcijas līgumu, ja atbrīvojas kāda ministra amats, tad arī pārējām koalīcijas partijām ir tiesības virzīt savu kandidātu. Līdz šim pārējās koalīcijas partijas nav pieteikušas savas pretenzijas ekonomikas ministra amatam, savukārt Kalvītis atturējās komentēt, vai ministra amatam ir jāpaliek TB/LNNK pārziņā.

 

Līdz jauna ekonomikas ministra apstiprināšanai ministra pienākumus pilda Kalvītis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas