Televīzijas skatītāju balvas "Zelta vilnis" ieguvējus noteiks 16 nominācijās

Rīga, 1.nov., LETA. Žurnāla "Rīgas Viļņi" rīkotajā nacionālās televīzijas skatītāju balvā "Zelta vilnis" uzvarētāji tiks noteikti 16 nominācijās, kas izveidotas trīs kategorijās - "TV projekti", "TV personības" un "TV notikumi".

Par to aģentūru LETA informēja SIA "Izdevniecība "Rīgas Viļņi"" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Andžāne-Skuja.

 

Nacionālā TV skatītāju balva "Zelta vilnis" izsludināta par godu žurnāla "Rīgas Viļņi" 50 gadu jubilejai, lai apzinātu un godinātu pēdējo 50 gadu laikā tapušos ietekmīgākos, oriģinālākos un vispieprasītākos televīzijas projektus un personības.

 

Balvas "Zelta vilnis" pretendentu izvirzīšanā un balsošanā par balvas ieguvējiem piedalās "Rīgas Viļņu" izveidotā "TV akadēmija" - 100 sabiedrības pārstāvji, inteliģences, kultūras, mākslas, mediju, finanšu un citu nozaru profesionāļi, kas kalpo kā sabiedrības viedokļa spogulis.

 

Nacionālās televīzijas skatītāju balvas "Zelta vilnis" pasniegšanas ceremoniju varēs vērot 8.decembrī Latvijas Televīzijā (LTV).

 

Kategorijā "TV projekti" par spožāko inovāciju - raidījuma projekts, kam televīzijā izdevās ieviest kādu būtisku tendenci, kurai pēcāk radās arī sekotāji, - izvirzīti "Picca TV", LTV raidījums "Labvakar" un "TV3" raidījums "Latvijas lepnums".

 

Par veiksmīgāko izaugsmi, kurā izvirzīja telekompāniju, producentu grupu vai raidījumu, kas no iesācēja kļuva par veiksmīgu, konkurētspējīgu un joprojām augsti vērtējamu TV projektu, izvirzīti raidījums "Bez tabu", producentu grupa "Mēmais šovs", telekompānijas "LNT" un "TV3".

 

Par raidījumu, kurš ir ar cienījamu pastāvēšanas vēsturi un joprojām ir skatāms ēterā, izvirzīti LTV "Panorāma", LTV "Skats no malas" un "TV3" pārraidītais "Bez tabu", savukārt kā lielākais zaudējums, kura pārtraukšana ir uzskatāma par nozīmīgu zaudējumu Latvijas televīziju vēsturē, ir izvirzīti LTV "Miedziņš nāk", LTV "Globuss", LTV "Pirmā prognoze" un LTV "Zaķusalas ritmi".

 

Kā labākais bērnu un jauniešu raidījums izvirzīti LTV "Miedziņš nāk", LTV "Ko tu proti?", LTV "Skabarga" un LTV "Krustmāte Lienīte", bet kā ietekmīgākais analītiskais raidījums izvirzīti LTV "Kas notiek Latvijā?", LTV "Labvakar", LNT "Nedēļa" un LTV "De facto".

 

Par aizraujošāko izklaides raidījumu izvirzīti "TV3" pārraidītais "Dejo ar zvaigzni", "TV3" veidotais "Dziesmu duelis", LNT "Mēmais šovs" un LTV "Varavīksne", savukārt kā spraigākie raidījumi izvirzīti LTV "Sporta studija", "TV3" raidījums "Latvijas hokeja zelta mirkļi" un LNT "Basketbola apskats".

 

Nacionālajai televīzijas skatītāju balvas "Zelta vilnis" kategorijā "TV personības" kā TV veterāns izvirzīts Andrejs Volmārs, Svetlana Rudzīte, Daina Dumpe un Jānis Dimants, savukārt kā skandalozākā TV personība izvirzīta Ilze Jaunalksne, Baiba Strautmane un Dāvids.

 

Kā harizmātiskākā TV seja izvirzīti Jānis Domburs, Baiba Sipeniece un Juris Šteinbergs, bet kā politiķu bieds izvirzīti Domburs, Jaunalksne un Strautmane.

 

Kā leģendārākais bērnu TV varonis izvirzīti LTV raidījuma "Miedziņš nāk" Miedziņš, "TV3" raidījuma "Bērnu rīts" Sērfijs un LTV raidījuma "Krustmāte Lienīte" Krustmāte Lienīte.

 

Savukārt Nacionālajai televīzijas skatītāju balvas "Zelta vilnis" kategorijā "TV notikumi" nominācijā iespaidīgākā TV tiešraide nominēti LTV "Rīgai 800", "TV3" pārraidītais "Dejo ar zvaigzni", LTV "Eirovīzija Latvijā" un LTV "Tautas manifestācija 11.novembra krastmalā".

 

Nominācijā neaizmirstamākais TV iestudējums nominēti LNT "Sirdsmīļā Monika", LTV "Likteņa Līdumnieki" un LTV "Saldā indes garša", bet nominācijā aizkustinošākais TV mirklis nominēti LTV "Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšana", "TV3" pārraidītā "Latvijas uzvara pār Krieviju pasaules čempionātā hokejā", "TV3" veidotais "Latvijas lepnums" un LNT "Labestības diena".

 

Līdz nacionālās televīzijas skatītāju balvas "Zelta vilnis" pasniegšanas ceremonijai katru svētdienu LTV 1.kanālā tiks demonstrēts īpašs raidījumu cikls.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas