Tiesa nemaina Lembergam piemēroto drošības līdzekli - mājas arestu

Rīga, 9.aug., LETA. Rīgas Centra rajona tiesas tiesnese Dzintra Balta šodien atstāj nemainītu Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemēroto drošības līdzekli - mājas arestu.

 

 

Lembergs un viņa aizstāvis pieteikumā tiesai lūdza atcelt Ventspils mēram piemēroto drošības līdzekli. Pieteikumā tiesai lūgts izvērtēt, vai joprojām nepieciešama Lemberga turēšana mājas arestā.

 

Savukārt prokurors Krišjānis Rudzītis Rīgas Centra rajona tiesai šodien lūdza mainīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli no mājas aresta uz apcietinājumu, jo prokuratūra uzskata, ka Lembergs pārkāpis iepriekš noteiktā drošības līdzekļa ierobežojumus, žurnālistiem pastāstīja Ventspils mēra advokāts Aivo Leimanis.

 

Pārkāpums esot, ka Lembergs kontaktējies ar saviem atbalstītājiem. Tas noticis pagājušajā piektdienā, 3.augustā, Ventspils pilsētas svētku laikā, kad vairāki desmiti Ventspils iedzīvotāju pie Lemberga mītnes vietas sagaidīja mājas arestā esošo Ventspils mēru un nodeva ziedus, apsveicot viņu ar pilsētas Lielās balvas saņemšanu.

 

Pats Lembergs un viņa advokāts stingri paliek pie viedokļa, ka Lembergam ierobežojumu apjoms nav noteikts, kā arī nav noteikts, ar kuriem cilvēkiem viņš nedrīkst kontaktēties.

 

Leimanis šodien vēlreiz uzsvēra ģenerālprokurora Jāņa Maizīša iepriekš teikto, ka Lembergs ļaunprātīgi nav izmantojis situāciju laikā, kad viņam uz pusotru dienu nebija noteikti drošības līdzekļa - mājas aresta - papildu nosacījumi, un nav ietekmējis izmeklēšanu.

 

Lembergs šodien uz tiesu tika atvests ar nokavēšanos. Skaidrojot kavēšanās iemeslus, Lembergs žurnālistus informēja, ka viņam sāpējusi mugura.

 

Jau ziņots, ka 10.jūlijā Rīgas apgabaltiesa mainīja Lembergam iepriekš piemēroto drošības līdzekli un apcietinājuma vietā viņam noteica mājas arestu. Lēmums stājās spēkā pasludināšanas brīdī. Lembergam līdz ar mājas arestu paredzēti vairāki papildu nosacījumi - ierobežotas iespējas tikties ar cilvēkiem, kontrolētas viņa sarunas un korespondence.

 

Viens no būtiskākajiem iemesliem Lemberga atbrīvošanai no apcietinājuma bija viņa veselība. Mājas arestu piemēro, ja persona dažādu iemeslu dēļ nevar atrasties apcietinājumā.

 

Jau ziņots, ka prokuratūra analizē Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesneses Tamāras Brodas rīcību, mainot Lembergam piemēroto drošības līdzekli un pusotru dienu nenosakot jaunā drošības līdzekļa - mājas aresta - papildu nosacījumus.

 

Mājas arestu Lembergs izcieš Ventspilī, dzīvoklī daudzdzīvokļu mājā Sarkanmuižas dambī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas