Tiesa nepieņem TP un LPP/LC iesniegto sūdzību par KNAB fiksētajiem pārkāpumiem

Rīga, 24.okt., LETA. Administratīvajā rajona tiesa nolēmusi bez virzības atstāt Tautas partija (TP) un Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" (LPP/LC) 17.oktobrī iesniegto pieteikumu, ar kuru bija apstrīdēti Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumi par abu politisko spēku finanšu darbībās konstatētajiem pārkāpumiem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, partiju iesniegtajā pieteikumā bijuši vairāki trūkumi, tādēļ šobrīd tiesa nolēmusi to atstāt bez tālākas virzības. Līdz 23.novembrim partijām dots laiks pieteikumā atklātos trūkumus novērst.

LETA jau ziņoja, ka KNAB šodien īpašā preses konferencē informēja par konstatētajiem partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem Saeimas vēlēšanu kampaņā 2006.gadā.

Visvairāk līdzekļu kampaņā pārtērējusi tieši TP un LPP/LC - attiecīgi 529 981 latu un 401 610 latus. Šī nauda partijām būs jāatmaksā valsts budžetā.

Jau ziņots, ka 2006.gadā pirmo reizi notika parlamenta vēlēšanas, ievērojot priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņu griestus. Līdz ar to KNAB pirmo reizi veica pilnu šī procesa monitoringu visā priekšvēlēšanu perioda garumā.

Pamatojoties uz Politisko organizāciju finansēšanas likumu, KNAB veic ar vēlēšanām saistīto ieņēmumu un izdevumu pārbaudi.

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs vērsies pie ģenerālprokurora Jāņa Maizīša ar lūgumu izvērtēt Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) rīcības atbilstību likumam "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā".

Loskutovs uzskata, ka Kalvītis atradies interešu konflikta situācijā, jo uzdevumu viņu atstādināt no amata devis, vienlaikus būdams TP priekšsēdētājs. KNAB vadītājs ir pārliecināts, ka Kalvītis kā TP priekšsēdētājs ir personiski ieinteresēts, lai šī politiskā organizācija netiktu sodīta par pārkāpumiem saistībā ar priekšvēlēšanu izdevumu pārkāpumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas