Tiesas spriedumu bijušā iestādes "Strautiņi" audzēkņa krimināllietā pārsūdzējis apsūdzētais un viņa likumiskais pārstāvis

Valmiera, 27.aug., LETA. Vidzemes apgabaltiesas Madonas pastāvīgās sesijas spriedumu bijušā sociālās korekcijas izglītības iestādes audzēkņa krimināllietā par seksuāliem un citiem noziegumiem pārsūdzējis apsūdzētais un viņa likumiskais pārstāvis.

 

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, likumiskā pārstāvja pārsūdzība pieņemta, bet apsūdzētajam uzdots savā pārsūdzībā līdz septembrim novērst trūkumus. Pēc tam lietu nosūtīs izskatīšanai apelācijas kārtā Augstākajā tiesā.

 

Jau ziņots, ka bijušajam sociālās korekcijas izglītības iestādes "Strautiņi" audzēknim par šīs iestādes audzēkņu seksuālu izmantošanu un citiem noziegumiem piesprieda deviņu gadu cietumsodu ar policijas uzraudzību uz diviem gadiem.

 

1989.gadā dzimušais puisis 26.jūlijā kļuva pilngadīgs.

 

Jau ziņots, ka tiesas izmeklēšanas laikā puisi apcietināja, jo viņš bija izteicis draudus lietā iesaistītajiem.

 

Sociālās korekcijas izglītības iestādes "Strautiņi" audzēknim Vidzemes tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību maija beigās. Apsūdzības puisim tika celtas pēc Krimināllikuma (KL) 162.panta 1.daļas par nepilngadīgas personas pavešanu netiklībā, pēc KL 176.panta 3.daļas par atkārtotu laupīšanu lielā apjomā un KL 183.panta 2.daļas par izspiešanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

 

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka aprīļa beigās "Strautiņos" atgriezās par seksuāliem noziegumiem pret jaunākajiem iestādes audzēkņiem aizdomās turētais 17 gadus vecais puisis. Viņš iepriekš sāktā kriminālprocesa laikā pavadīja divus mēnešus apcietinājumā Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem.

 

Dienu pirms viņa ierašanās un pēc tam notika vairākkārtēja bēgšana, kas, pēc iestādes darbinieku sniegtās informācijas, varētu būt saistīta ar apsūdzētā atgriešanos. No "Strautiņiem" puisi atbrīvoja 14.jūnijā.

 

Lai risinātu šādas situācijas nākotnē, "Strautiņos" sākta soda izolatora izveide. Finansējumu šādu telpu iekārtošanai solījusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas