Tiesībsarga meklējumi šūpo koalīciju

Apvienība "Vienotība" par savu tiesībsarga amata kandidāti vakar izvirzīja Administratīvās rajona tiesas tiesnesi Anitu Kovaļevsku. Tomēr koalīcijas partneri Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalstīšot "Saskaņas centra" virzīto Rīgas Slimokases likvidatoru Juri Jansonu.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis vēl pirms "Vienotības" kandidātes nosaukšanas viņu noraidīja.

 

"Mums nav īsti izprotams, kādēļ "Vienotība" savu kandidātu izvirza burtiski piecas minūtes pirms termiņa beigām. Tas vienkārši nav nopietni. Tādēļ mēs būsim konsekventi un atbalstīsim Jansona kungu, kuram jau esam pauduši savu atbalstu. Nevaram taču tagad sākt mētāties. Tas vienkārši būtu muļķīgi," teica Brigmanis.


Savukārt "Vienotība" savu koalīcijas partneri vaino tieši par to pašu - apšaubāmu kandidāta
izvirzīšanas procedūru.

 

"Pat abstrahējoties no Jansona kunga profesionālās piemērotības, viņa izvirzīšanas process atgādina to, ko žurnālisti mēdz saukt par politisko tirgošanos," uzskata Solvita Āboltiņa.

 

Savukārt "Vienotības" frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis noraidīja Brigmaņa pārmetumus, ka kandidāts izvirzīts pēdējā brīdi - 17. februāris tika noteikts kā pēdējais termiņš un frakcijām esot vēl vismaz nedēļa laika, lai tiktos ar kandidātiem un diskutētu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas