Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesībsargs: sociālajā rehabilitācijā ir diskriminācija

Lai gan tiesībsargs norāda uz diskrimināciju pēc vecuma un Satversmes panta pārkāpumiem, Saeima pagaidām neizslēdz no likuma normu, kas paredz, ka tikai cilvēkiem darbspējīgā vecumā ir tiesības uz sociālo rehabilitāciju.

Tiesībsarga birojs izskatījis privātpersonas sūdzību tieši par valsts apmaksātiem rehabilitācijas pakalpojumiem, un, iespējams, ilgi nav jāgaida līdz nākamai lietai Satversmes tiesā.


Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrajā, galīgajā, lasījumā vakar pieņēma grozījumus
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Lai gan iepriekš daudz diskutējuši, komisijas deputāti tomēr neatbalstīja tiesībsarga ierosinājumu no likuma izslēgt, viņaprāt, diskriminējošo normu, proti, likumā pašlaik teikts, ka sociālo rehabilitāciju var saņemt persona ar funkcionāliem traucējumiem darbspējīgā vecumā.

 

Tātad šis priekšlikums uz plenārsēdi, kur ceturtdien šā likuma grozījumu galīgajā lasījumā paredzēts izskatīt, netiks virzīts. Arī Saeimas Juridiskais birojs aicināja deputātus atbalstīt tiesībsarga ierosmi, mainot likumā termina skaidrojumu, kas ir sociālā rehabilitācija, vai paredzēt, ka šī norma - uz sociālo rehabilitāciju var pretendēt jebkurš cilvēks -
stātos spēkā vēlāk, ņemot vērā saspringto finansiālo situāciju valstī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas