Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesnešiem prasa paredzēt sāpju naudu

Neskatoties uz Tieslietu padomes iebildumiem, Saeimas Juridiskā komisija vakar atbalstīja tiesnešu un prokuroru iekļaušanu vienotajā atalgojuma sistēmā.

Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča vadītā Tieslietu padome, izvērtējot valdības sagatavoto likumprojektu paketi, kas paredz vienotajā atalgojuma sistēmā iekļaut arī tiesnešus un prokurorus, secinājusi, ka to atbalstīt nevar.

 

"Krīzes un īslaicīgu ekonomisku grūtību pārvarēšana nedrīkst būt par pamatu pastāvīga likuma pieņemšanai," vienu no galvenajiem padomes argumentiem minēja Bičkovičs. Padome arī uzskata, ka likumprojekti neatbilst Satversmes tiesas 2010. gada 18. janvāra spriedumam, turklāt tie esot sasteigti.

 

Deputāti un Tieslietu ministrija šos pārmetumus kategoriski noraidīja. Padome arī secinājusi, ka tiesnešu algas piesaistīšana augstākā līmeņa ierēdņu algām esot neadekvāti zema kontekstā ar viņiem izvirzītajām prasībām, atbildību un kompetences līmeni.

 

Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja Ilma Čepāne (Vienotība) rosina tiesnešiem un prokuroriem paredzēt kompensāciju jeb sāpju naudu, ņemot vērā iepriekš veiktos algas samazinājumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas