Tiesu darbinieki sola streikot

Kaislības ap tiesnešu algu paaugstināšanu tikai nupat sākušas rimties, kad jau citi trešās varas pārstāvji izvirzījuši ar atalgojumu saistītas prasības - tagad tiesu darbinieki pieprasa veselības apdrošināšanu un vienotās atalgojuma sistēmas (VAS) principu ieviešanu dzīvē, pretējā gadījumā solot ar streiku paralizēt jau tā lēno Latvijas tiesu darbu.

"Likumā ir teikts, ka alga jānosaka pēc novērtējuma, bet šobrīd tā visiem tiesnešu palīgiem Rīgas Centra rajona tiesā ir vienāda - 407 lati bruto -, un nav svarīgi, vai tu esi strādājis vienu mēnesi vai desmit gadus," norāda viens no "dumpiniekiem" Jānis Jaksons.

 

Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs(Vienotība) savukārt aizrāda, ka tiesu darbiniekiem algas jau palielinātas. J. Jaksons uzsver, ka saskaņā ar VAS nosacījumiem tiesnešu palīgi ietilpst algu kategorijā, kurā maksimālā alga var būt 825 lati, bet reāli tā ir uz pusi mazāka. Tiesu darbinieki devuši varasvīriem laiku līdz 1.martam, solot streikot, ja neredzēs pretimnākšanu.

 

A. Štokenbergs atzina, ka katram ir tiesības streikot, bet aicināja cilvēkus būt reālistiem - grozījumi algās līdz 1.martam neesot iespējami.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas