Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top jauns Repatriācijas likums

Repatriācijas likums vairs neatbilst šodienas prasībām, tādēļ nākamā gada sākumā Saeimā varētu nonākt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) izstrādāts jauns likums. Pašreiz spēkā esošais Repatriācijas likums pieņemts 1995. gadā un kopš tā laika nav īpaši mainīts atbilstoši aktualitātēm.

"Tajā pašā laikā, piemēram, Imigrācijas likums vairākkārt grozīts, atvieglojot dažādas procedūras, bet Repatriācijas likums palicis, kur ir," skaidroja PMLP priekšnieka vietniece Maira Roze.

 

Tādēļ PMLP jau sagatavojusi un Ministru kabinets tuvākajā laikā sāks skatīt grozījumus Imigrācijas likumā, kas attieksies uz latviskas izcelsmes cilvēkiem, kuri vēlas atgriezties uz dzīvi Latvijā. Savukārt jaunais Repatriācijas likums runās galvenokārt par to, kādu palīdzību šie repatrianti var saņemt no Latvijas valsts. Pagaidām gan "bonusi" tautiešiem par atgriešanos dzimtenē nav īpaši vilinoši. Kopš 1995. gada šim mērķim valsts budžetā atvēlēta faktiski nemainīga summa - 51 tūkstotis latu. Par šiem līdzekļiem PMLP var tikai apmaksāt ceļa izdevumus (ja tie nepārsniedz 500 latus).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas