TP darbu pie jaunās valdības sāks ar deklarācijas pārskatīšanu, JL definē galvenos uzdevumus

Rīga, 12.nov., LETA. Tautas partija (TP) darbu pie jaunas valdības deklarācijas sāks ar esošās valdības deklarācijas pārskatīšanu, aģentūru LETA informēja TP Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis.

Savukārt partija "Jaunais laiks" (JL) jau ir definējusi galvenos uzdevumus, kas visdrīzākajā laikā būs jāveic nākamajai valdībai, lai sakārtotu politisko vidi un izvestu valsti no ekonomiskās krīzes, aģentūru LETA informēja JL frakcijas sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota.

 

Kučinskis uzskata, ka esošā valdības deklarācija būtībā ir laba, taču vēlreiz tiks pārskatīta, lai piefiksētu to, kas ir palicis neizdarīts, un sagatavotu rīcības plānu, kas jāiekļauj nākamajā deklarācijā.

 

TP frakcijas vadītājs apgalvoja, ka partija pagaidām vēl nedomā par kandidātiem, kurus varētu virzīt darbam valdībā, jo svarīgāk esot vienoties par to, kas nākamajai valdībai būs jādara.

 

JL rosina tiesiskuma stiprināšanai grozīt Satversmi, lai dotu Latvijas pilsoņiem tiesības ierosināt Saeimas atlaišanu, likumā nostiprināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja neatkarību un noteikt valsts finansējumu politiskajām partijām.

 

Ekonomiskās situācijas stabilizēšanai JL par galveno izvirza valsts pamatbudžeta sabalansēšanu, nodokļu sloga mazināšanu darbaspēkam, palielināt Latvijas enerģētikas neatkarību un īstenot inflācijas apkarošanas programmu.

 

Sociālajā jomā JL rosina palielināt pensijas un pabalstus, tam novirzot sociālā budžeta pārpalikuma līdzekļus, garantēt valsts atbalstu jaunajām ģimenēm mājokļa iegādei un nodrošināt nepieciešamo vietu skaitu bērnudārzos.

 

JL aicina visas Saeimā pārstāvētās labējās partijas uz sarunām, lai vienotos par šiem valdības veidošanas pamatprincipiem un veicamajiem uzdevumiem.

 

Kā ziņots, premjers Aigars Kalvītis (TP) ir paziņojis, ka decembra sākumā demisionēs. Pašlaik ir sāktas sarunas par jaunas valdības veidošanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas