"Trikātas siers" sācis triju bioloģisko sieru ražošanu

Rīga, 22.okt., LETA. AS "Trikātas siers" sācis triju bioloģisko sieru - "Holandes", "Krievijas" un "Blue" - ražošanu, šodien žurnālistus informēja biedrības AS "Trikātas siers" valdes priekšsēdētājs Juris Kļaviņš.

AS "Trikātas siers" no 1.septembra pāra datumos iepērk pienu no divām bioloģiskajām saimniecībām - kooperatīvās sabiedrības "Drusti" Cēsu rajonā un SIA "Zeltaleja" Gulbenes rajonā, kas apvieno aptuveni 14 zemnieku saimniecības.

 

Visām šīm saimniecībām ir bioloģisko saimniecību sertifikāts, piens tiek piegādāts ražotnei sertificētā transportā un tiek pārstrādāts vienā dienā, lai nesajauktu ar pārējo pienu.

 

"Visu triju sieru receptūras ir tādas pašas, vienīgi to ražošanai tiek izmantots bioloģiski iegūts piens. Siera nogatavināšanai ir nepieciešamas 45 dienas, tāpēc šajās dienās veikalu plauktos nonāks pirmie bioloģiskās lauksaimniecības sieri zaļās kastītēs," stāsta Kļaviņš.

 

Viņš cer, ka pircēji novērtēs jauno produktu un, ja tam būs pieprasījums, uzņēmums ir gatavs pāriet tikai uz sieru, ko ražo no bioloģiski iegūta piena. "Vispirms piedāvāsim jaunos sierus Latvijas tirgū, bet raudzīsimies arī uz svešzemju tirgiem, jo Eiropā bioloģiskie produkti ir ļoti pieprasīti," stāsta Kļaviņš.

 

"Trikātas loģistika" Pārdošanas daļas vadītājs Jānis Lieģis stāsta, ka šie ir "Premium" klases sieri, tāpēc to cena būs salīdzinoši augsta - "Holandes" un "Krievijas" siers maksās aptuveni astoņus latus kilogramā, bet "Blue" - aptuveni 11 latus kilogramā. "Pirmie sieri būs nopērkami veikalu tīklā "Elvi", bet vēlāk tie būs arī citos veikalos," stāsta Lieģis.

 

Pagaidām ražotāji nav sarēķinājuši, cik līdzekļu viņi ir ieguldījuši visu trīs jauno sieru ražošanā, iepakojumā un mārketinga pasākumos.

 

Jau ziņots, ka pērn "Trikātas siera" apgrozījums bijis aptuveni 1,2 miljoni latu, bet uzņēmuma zaudējumi bijuši līdzīgi kā 2005.gadā, informēja Kļaviņš.

 

Uzņēmums 2005.gadu beidza ar 96 000 latu zaudējumiem, kas bija mazāki par uzņēmuma 2004.gada zaudējumiem - 124 000 latu.

 

Uzņēmuma neto apgrozījums 2005.gadā bija aptuveni tāds pats kā 2004.gadā, kad uzņēmuma neto apgrozījums sasniedza 1,115 miljonus latu.

 

AS "Trikātas siers" ir viens no vecākajiem Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem. Tā ražotie sieri ir kvalitatīvāko un garšīgāko Latvijā ražoto sieru skaitā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas