Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trūcīgo iedzīvotāju skaits dubultojas

Gada laikā nabago ļaužu skaits Latvijā ir dubultojies, turklāt pašvaldībām ir aizdomas, ka daudzi cilvēki, kam pienāktos pabalsti, nemaz nenāk tiem pakaļ - pašlepnums neļauj.

Labklājības ministrija (LM) apkopojusi pašvaldību datus par trūkumcietējiem sniegto sociālo palīdzību pērn, un negatīvā tendence ir neapstrīdama. 2009. gada janvārī tika uzskaitītas 48 680 trūcīgas personas, decembrī jau 89 234. Šā gada janvārī trūcīgas personas statuss bija spēkā 103 093 personām. Garantētā iztikas minimuma pabalsti 2009. gada janvārī maksāti 12 133 cilvēkiem, bet decembrī - jau 25 534.

 

Pašvaldības sociālajai palīdzībai kopumā pa gadu iztērējušas vairāk nekā 34 miljonus latu. Protams, arī šajos rēķinos atklājas ievērojama atšķirība starp gada sākumu un noslēgumu. LM skaidro, ka trūcīgu personu skaita pieaugums saistīts ar situāciju darba tirgū, respektīvi, ar bezdarba līmeņa pieaugumu, kam vajadzētu stabilizēties līdz ar sezonālo darbu sākšanos.

 

Finanšu ministrija saņēmusi signālus, ka atsevišķās pašvaldībās pabalstu izmaksai sāk aptrūkt naudas, tomēr LPS prognozē - pirmajam pusgadam naudas šim nolūkam pietiks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas