Turcija par iebrukumu Irākā lems pēc Buša un Erdogana sarunām

Ankara, Bagdāde, 28.okt., LETA--DPA. Ankara lems par iebrukumu Irākā tikai pēc Turcijas premjerministra Redžepa Tajipa Erdogana un ASV prezidenta Džordža Buša sarunām, kas notiks 5.novembrī, sestdien ziņo Turcijas mediji.

Tikšanās Vašingtonā ir ļoti svarīga, un armijas iebrukums Irākā nav nenovēršams, mediji citē armijas ģenerālštāba priekšnieku ģenerāli Jasaru Bujukanitu.

Vienlaikus Erdogans kritizēja Eiropas Savienības (ES) valstis, jo tās nedarot pietiekami daudz, lai savā teritorijā ierobežotu Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) aktivitātes.

ES dalībvalstis atsakās izdot Turcijai augsta ranga PKK aktīvistus, kaut gan arī Brisele uzskata PKK par teroristu organizāciju. PKK biedri raduši patvērumu ES, turklāt dažkārt pat saņem finansiālu atbalstu, norāda Erdogans.

Turcijas premjers ar šo kritiku nāca klajā pēc tam, kad ar fiasko piektdien Ankarā beidzās Turcijas un Irākas delegāciju tikšanās, kurā tika meklēts risinājums, lai pārtrauktu PKK uzbrukumus mērķiem Turcijas teritorijā no bāzēm Irākas autonomajā Kurdistānas reģionā.

Sarunās Irākas delegācija ierosināja praktiskus soļus, kā cīnīties ar PKK kaujiniekiem, tomēr līdz šim nav saņēmusi atbildi no Turcijas puses, Bagdādē, atgriežoties no sarunām, sacīja Irākas delegācijas pārstāvji.

Bagdādes delegācija ierosinājusi izveidot komitejas, kas uzraudzītu Irākas, Turcijas un Irākā bāzēto starptautisko spēku aktivitātes, kas vērstas, lai apkarotu PKK kaujinieku darbību.

"Turcijas iebrukums Irākas ziemeļos krīzi padarīs sarežģītāku un destabilizēs situāciju reģionā," norāda Bagdādes delegācijas pārstāvji.

Tomēr Turcijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Levents Bilmans piektdien vakarā Irākas priekšlikumus nodēvēja par nepietiekamiem

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas