Ulmanis: Izraugoties nākamo valdības vadītāju, būtu jādod iespēja opozīcijas spēkiem

Rīga, 3.dec., LETA. Izraugoties nākamo valdības vadītāju, būtu jādod iespēja opozīcijas spēkiem, "kas gan paši sev rada problēmas, prasot Saeimas atlaišanu," šādu viedokli šorīt intervijā Latvijas Radio pauda bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis.

Ulmanim nav pārliecības, ka nākamajam premjeram jānāk no Tautas partijas, drīzāk otrādi. "Ja kāds ir bankrotējis, viņam vismaz uz laiku jāaiziet," teica Ulmanis. Viņaprāt, šobrīd ir jādod iespēja opozīcijas spēkiem.

 

Pēc Ulmaņa domām, patlaban notiekošais ir vissmagākā premjera meklēšana pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas.

 

Bijušais valsts vadītājs atzīmēja, ka situācija, kādā premjers Aigars Kalvītis (TP) aizgāja, atšķiras no iepriekšējām, kad parasti valdība demisionēja, jo koalīcija sašķēlās un problēmas bija acīmredzamas. Patlaban partiju kongresos redzams, ka partijas nejūtas vainīgas.

 

"Viens pats Kalvītis nolikts uz sliedēm, kuram ir jāpārbrauc pāri," sacīja Ulmanis, atzīmējot, ka Tautas partija jūtas stipra un droša.

 

Pēc Ulmaņa domām, prezidentam patlaban ir ļoti grūta situācija, bet prezidents ir apņēmies, lai nākamā valdības vadītāja kandidatūra tiktu rūpīgi izdiskutēta.

 

Ulmanis pieņem: nebūs tā, ka vienā dienā paziņos nākamo valdības vadītāja kandidatūru, bet otrā - viņu iecels.

 

Pēc Ulmaņa domām, Zatleram vēl nav zināms nākamā valdības vadītāja vārds un viņš vēl nav izvēlējies piemērotāko šī amata kandidātu.

 

Kā ziņots, Kalvītis par atkāpšanos no amata paziņos šonedēļ.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas