Uz katru cūku audzētāji zaudē 25 latus 1

Vācijas dioksīna skandāls spiež pie zemes Latvijas cūku audzētājus, jo gaļa, kurai vairs nav noieta Krievijā un Ķīnā, par dempinga cenām ceļo uz Latviju.

Nozares asociācija brīdina, ka jau pavasarī gaidāma cūku masveida izkaušana, ko veicināšot arī graudu trūkums un to augstā cena. Lai tā nenotiktu, valdībai esot jānāk palīgā, taču atbildīgās institūcijas to darīt neplāno.

 

«Ar tik lieliem zaudējumiem Latvijā vēl nav strādāts,» saka Cūku audzētāju asociācijas direktors Varis Sīmanis. Līdz jaunajai ražai audzētājiem vēl izdevies strādāt «pa nullēm».

 

V. Sīmanis stāsta, ka cūkaudzētāji, kam nav pašiem savas lauksaimniecības zemes, patlaban dzīvo lielā stresā, jo rudenī iegādātie krājumi iet uz beigām, bet nopirkt graudus tikpat kā nevar. Tagad labības cena turoties ap 170 un pat 190 latiem par tonnu, kas ir ievērojami dārgāk nekā pagājušā gada 70 latu par tonnu.

 

«Pašlaik iepirkuma cenu krituma un izmaksu kāpuma dēļ par katru nodoto cūku ciešam 20-25 latu zaudējumus. Jau radušās grūtības ar kredītlīnijas procentu nomaksu, tāpēc ganāmpulku plānoju mazliet samazināt un gaidīt labākus laikus. Taču zinu cūkkopjus, kas saka - ja drīzumā nekas nemainīsies, cūkas izkaus,» saka SIA Gaižēni direktors Alekss Rasmusens.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

milda

Ir valstis, kurās drīkst turēt tik cūkas, cik savā privātzemē var izaudzēt pamatbarību. Tā kā nav ko čīkstēt, Alekss.

pirms 9 gadiem, 2011.02.23 19:16

Latvijas ziņas